UWAGA!

Szkolenie certyfikowanych wojskowych klas mundurowych z ZSB

 Elbląg, Szkolenie certyfikowanych wojskowych klas mundurowych z ZSB
fot. 43. Batalion Lekkiej Piechoty

W minionym tygodniu na terenie 43. Batalionu Lekkiej Piechoty, odbyło się szkolenie klas mundurowych z Zespołu Szkół Budowlanych w Braniewie. Młodzi adepci doskonalili nabyte umiejętności z zakresu postaw strzeleckich, nawiązywania łączności oraz działań taktycznych w terenie, wykazując się przy tym dużym zaangażowaniem oraz przygotowaniem do zajęć.

Kadeci mieli możliwość przyjrzenia się z bliska jakim sprzętem na co dzień dysponują żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej oraz zapoznania się z bronią będącą na wyposażeniu pododdziałów lekkiej piechoty WOT. Duży nacisk położony został także na szkolenie medyczne oraz prace na mapie.

 

- Jesteśmy jedną z nielicznych szkół w regionie, w której wszystkie klasy wojskowe realizują programy MON: Oddziały Przygotowania Wojskowego oraz Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe. W ostatnim tygodniu września Żołnierze z 43. blp przeprowadzili dwa profesjonalne szkolenia wojskowe dla naszych kadetów w ramach tzw. wojskowych dni szkoleniowych. Zrealizowane zostały zajęcia z zakresu terenoznawstwa, szkolenia strzeleckiego, łączności, OPBMR, medycznego i elementów czarnej taktyki. Natomiast nie mogło też obyć się bez sprawdzianu sprawności fizycznej - kadeci musieli pokonać na czas tor przeszkód połączony ze strzelaniem. Szkolenie pod okiem specjalistów to dla naszych kadetów najlepsza okazja do dobrego przygotowania się w ramach liceum do pełnienia służby wojskowej w przyszłości - mówi Pani Agnieszka Borysewicz, opiekun klas mundurowych w Zespole Szkół Budowlanych w Braniewie.

 

  Elbląg, Szkolenie certyfikowanych wojskowych klas mundurowych z ZSB
fot. 43. Batalion Lekkiej Piechoty

 

Uczniowie klas mundurowych stanowią o przyszłej sile polskiej armii, wielu z nich planuje swoją przyszłość związać z wojskowym mundurem, niektórzy już wstąpili w szeregi 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej i służą w 43. batalionie lekkiej piechoty w Braniewie.

ppor. Anna Szczepańska ekspert ds. komunikacji 43. batalionu lekkiej piechoty w Braniewie

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Może ktoś z młodych by się pracą związaną z wytwarzaniem, produkcją zajął? Hodujecie całe masy bezproduktywnych ludzi, a kto na nich będzie pracował? Oni nic nie wytwarzają, ktoś musi na nich pracować.
 • kiedyś harcerze byli bardziej wyszkoleni i bardziej zorganizowani a tu pożal sie Boze wojsko Sw. Jadwigi żałosne powinni grać w gry Wiedźmin itd.
 • Ekspert ds komunikacji. Buhahahah
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  Kumpel Maria(2021-10-04)
 • No to się za robotę weź, a nie innym życie układasz. Hashtagi: #LAT
 • Szkoda, że w zajęciach uczestniczą budowlańcy, a nie uczniowie szkół mistrzostwa sportowego, bo jednak wychowanie fizyczne jest najważniejsze w wojsku, a nie znajomość budowy fundamentu budowli na ten przykłąd.
 • Znakomita wiekszosc polskich mężczyzn przed 30 rokiem zycia nie potrafi załadować, odbezpieczyć i wystrzelić z karabinu. W kontekscie tego pakowanie do głowy dzieciom jakiejś czarnej taktyki, nawigacji w terenie i innych tego typu tematów rodem z filmu Rambo nie ma sensu. Należy ułatwić dostęp do broni palnej, statystyki mówią, że jestesmy jednym z najbardziej rozbrojonych narodów Europy. .. Oczywiście zaraz odezwą się lewacy którzy będą krzyczeć, ze to takie niebezpieczne no i proch strzelniczy zostawia slad węglowy itp itd. .. pozdrawiam rozumnych ludzi Hashtagi: #giweraWkazdymDomu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  3
  konfederata(2021-10-04)
 • Są dobrzy - ale we wspólnych fotkach
Reklama