UWAGA!

Szpital wojewódzki odwołuje planowane badania i operacje

 Elbląg, Szpital wojewódzki odwołuje planowane badania i operacje
fot. archiwum WSZ w Elblągu

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa COVID-19 oraz potrzebą zapewnienia bezpieczeństwa pacjentów i pracowników Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu od 19 marca do odwołania wstrzymuje się:

wykonywanie planowych zabiegów operacyjnych, badań diagnostycznych (np. gastroskopia, kolonoskopia) i specjalistycznych porad ambulatoryjnych z wyłączeniem zabiegów onkologicznych i operacji w trybie natychmiastowym i pilnym a także specjalistycznych świadczeń ambulatoryjnych i badań diagnostycznych ratujących życie.

Każdy pacjent zostanie poinformowany telefonicznie o odwołaniu operacji lub badania.

Anna Kowalska, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Pewnie. Wyjdzie na to, że więcej osób umrze z powodu odwołanych operacji i innych, niż na samego koronawirusa. .. Rozumiem, że sytuacja jest wyjątkowa i znacznie odbiega od normy, ale warto byłoby zachować jeszcze odrobinę zdrowego rozsądku. ..
 • Tak jest, wszystko odwołać, wszystko po zamykać, niech ludzie w koncu wylądują na bruku, zaczną umierać w domach, a Ci co przeżyją będą się zabijać o makaron. Brawo rząd.
 • Tak wlasnie wyglada smutna rzeczywistosc w tym mieście , zagrożenie ujawniło wszystko o czym się mówiło i pisało, do niczego oprócz stanowisk, kasy i lansu nie nadają się, albo sie jest lekarzem, dyrektorem albo robi się karierę polityczną bo coś dobrze robić trzeba , a jak jest widzimy sami! Epidemia obnażyla że wszystko wisi na włosku, a teraz ludzie mają padać z braku zabiegów? Ohydne
 • NIESTETY NAWET ZABIEGI PILNE SĄ ODWOŁYWANE.
 • Mialo byc CIOCI
 • Czy Wy nie potraficie czytacć ze zrozumieniem? Przecież jest jasno napisane, że operacje ratujące życie i leczenie onkologiczne będą prowadzone. Chcecie sytuacji, takiej, jaka jest w Nowym Mieście nad Pilicą, że w całym szpitalu pracuje tylko dwóch lekarzy, reszta jest na kwarantannie. Co będzie jeśli od chorego lekarza zaczną zarażać się masowo pacjenci, albo przemęczony lekarz wykona badanie niezbyt dokładnie? Łatwo jest siedzieć przed monitorem i krytykować, zwłaszcza jak samemu nie chodzi się do pracy i jest się w miarę bezpiecznym.
 • 25 lat płacę składki ZUS, podatki...a na zabieg czekałem rok, a teraz mi go odwołują. Ten kraj to dno...
 • Czytaj ze zrozumieniem. Nie chce mi się tłumaczyć co napisali. Pomyśl sam.
 • I super mamy wolne! Kasę każdy jakąś zawsze ma . Wakacje !
 • Wyjedź i nie wracaj. Nawet na leczenie gdy zachorujesz ,jak większość robi.
 • Juz się zdziwię jak zadzwonię ZE szpitala. Bo do nich dodzwonić się to los szczęścia.
 • Czy mógłby ktoś wyjaśnić jakie procedury przechodzi personel medyczny przy wejściu do pracy? Jak mniemam- dezynfekcja rąk, pomiar temperatury itd ale! zachęcam do spojrzenia przez okno choćby w korytarzu między laboratorium A windami- personel medyczny tabunami wychodzi na fajką gdzie mija się z ludźmi z zewnątrz, kurierami, dostawcami itd. Stoją w grupach, ploteczki, śmieszki checheszki. I potem taki ktoś wraca na oddział do pracy, tak???? A co jeśli kurier który stał obok akurat ma wirusa? Przecież w taki sposób migiem to wejdzie do szpitala, na oddziały. WSTYD, że personel medyczny nie stosuje się do zaleceń i łazi jak mu się podoba!!!!!!
Reklama