UWAGA!

Szpitale nadal apelują o pomoc

 Elbląg, Michał Skroboszewski
Michał Skroboszewski

Elbląskie szpitale nadal apelują o wsparcie. Brakuje środków ochrony osobistej, jednorazowych fartuchów, rękawiczek czy płynów do dezynfekcji rąk i powierzchni. - Za każdą pomoc dziękujemy, jest ona dla nas bezcenna - podkreśla Anna Kowalska, rzeczniczka Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.

- Kombinezony ochronne z barierą epidemiologiczną, kombinezony ochronne z kapturem, maski ochronne FFP3 i FFP2, przyłbice, fartuchy ochronne, okulary ochronne, gogle, rękawiczki jednorazowe nitrylowe, maski chirurgiczne, środki do dezynfekcji rąk i powierzchni, termometry bezdotykowe, pościel jednorazowa, koce medyczne - wylicza najpilniejsze potrzeby Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu jego rzeczniczka Anna Kowalska.

Podkreśla także, że apel szpitala o pomoc spotkał się z dużym odzewem firm i mieszkańców.

- Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają w tym trudnym czasie. Ta pomoc jest nieoceniona - podkreśla rzeczniczka.

Prośbę o wsparcie finansowe zamieścił również na swojej stronie internetowej Szpital Miejski św Jana Pawła II w Elblągu.

- Zebrane fundusze chcielibyśmy przeznaczyć na środki ochrony indywidualnej pracowników bezpośrednio zaangażowanych w opiekę nad pacjentami oraz na zakup niezbędnego sprzętu medycznego: kombinezonów ochrony indywidualnej, masek ochronnych FFP3, masek chirurgicznych, płynów do dezynfekcji rąk i powierzchni, urządzeń do odkażania sprzętu medycznego - czytamy między innymi w szpitalnym komunikacie.

Potrzeby związane z epidemią koronawirusa ma również Szpital Powiatowy w Pasłęku.

- Chętnie przyjmiemy maski FFP3 i FFP2, kombinezony ochronne, przyłbice, środki odkażające. Obecnie nie ma u nas jakiejś krytycznej sytuacji, jednak musimy być przygotowani na każdą ewentualność. Nasz szpital jako ostatni w województwie warmińsko - mazurskim ma podlegać przekształceniu w jednoimienny. To nie oznacza, że już dziś nie mamy być gotowi. Dziękuję też za każdą dotychczas okazaną pomoc - mówi Iwona Chełchowska, prezes zarządu szpitala.

Firmy i osoby, które chcą wesprzeć szpitale mogą kontaktować się: 

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu: 55 239 59 62

Konto dla wpłat na rzecz Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II na www.szpitalmiejski.elblag.pl

Szpital Powiatowy w Pasłęku 55 249 15 90

daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Posłuchajcie naszego rządu. Bydlaki twierdzą że jesteśmy świetnie przygotowani. Ciekawe kto tu kłamie
 • To w Pasleku jest szpital ? Chyba kiedyś był...teraz tam się ładuje pieniądze tylko,mieszkańcy i tak jeżdżą do Elbląga w razie czego by uzyskać fachową pomoc i diagnostykę .Ten szpital zatrzymał się w poprzednim wieku .
 • PRZECIEŻ JESTEŚMY S W I E T N I E P R Z Y GO TOWANI I.....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  40
  15
  Henek(2020-03-27)
 • nie chciałbym żeby mój komentarz zabrzmiał jak hejt bo naprawdę ciężkie czasy przed nami ale od dwóch tygodni mamy epidemię w Polsce a nasz szpital już ma problemy. Politycy PiS mówią że wszystko jest ok. Politycy PO mówią że zrobili by wszystko lepiej, ale przecież PiS jest w rządzie od kilu lat a szpitalem zarządza posłanka PO więc to że szpital potrzebuje pomocy darczyńców to dowód na to że PiS i PO nie radzą sobie. Może faktycznie czas na Biedronia czy innego z zewnątrz
 • Ja już się Wam napomknąłem, przez 10 lat pracując i płacąc co miesiąc ZUS 1300zł. Teraz okazuje się, ze +500 jednak nie było ważniejsze i wszystko socjal zjadł, a służba zdrowa w rozsypce. HAA TFU! Na was!
 • Cały czas Wojewódzki płacze a na Żeromskiego jest zakaźnych może w końcu ktoś im pomoże bo ludzie boją się pracować!!
 • @No nie. ? - sama wczoraj słyszałam, że o ile szpitale jednoimienne są w miarę zabezpieczone to pozostałe nie.
 • @Luc. - Czas na kogoś, kto rządzić tym biednym znowu krajem będzie umiał. niestety nie ma takich :(Ale na pewno czas PO i PIS się kończy. Mam tylko nadzieję, że już za patriotyczną bajeczkę i 500+ wyborów nie wygrają. zobaczcie co teraz mamy! No ale jeszcze długo rozkład Polski na życzenie narodu potrwa (jesienią 2019 wygrali). Rozpacz.
 • @Gosc2839393 - Zus to trup podtrzymywany na kroplowce
 • Przeciez jrst w tych bagnach wojewoda marszalek do niego ŻALE. Umieja dawac do olsztyna wszystko to niech i DO Elbląga daja lub wplyna. Przeciez wiadome jest że rząd przekazuje tylko wszystko gdzieś bo mnie w tym województwie. Co o tym cisza.
 • A ja mam nadzieję, że pracownicy służby zdrowia używają środków ochronnych tylko w celach służbowych.
 • Wszystko na Olsztyn a Elbląg zbiera resztki
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  29
  1
  Konsti(2020-03-27)
Reklama