UWAGA!

Szpitale potrzebują maseczek. Akcja szycia trwa

 Elbląg, Szpitale potrzebują maseczek. Akcja szycia trwa
fot. nadesłana

Krawcowe z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu uszyły już prawie 600 płóciennych maseczek ochronnych. W taki sposób własnymi siłami szpital próbuje poradzić sobie z niedostatkiem podstawowego asortymentu ochrony osobistej dla swoich pracowników .

 Z ogromną wdzięcznością przyjmujemy też fakt, że tak wiele osób chce nam w tym trudnym i niepewnym czasie dopomóc.

 W bardzo trudnej sytuacji epidemiologicznej, w jakiej znalazły się wszystkie polskie szpitale, także elbląski szpital wojewódzki martwi się brakiem wystarczającej ilości podstawowych środków higieny osobistej dla personelu i pacjentów. Chodzi m.in. o maseczki ochronne, zarówno te jednorazowe, jak i te, których po sterylizacji będzie można użyć powtórnie.

- Wychodząc naprzeciw rzeczywistości nasze krawcowe szyją każdego dnia ok. 150 bawełnianych i płóciennych maseczek. Trafiają one do Centralnej Sterylizatorni, gdzie są sterylizowane i pojedynczo pakowane. I dopiero w  takiej bezpiecznej postaci trafiają do personelu. – mówi Janina Pinkiewicz, kierownik szpitalnej pralni. - Po użyciu maseczki przekazywane są do ponownej sterylizacji, co pozwala na ich wielokrotnie zastosowanie.

- Każdego dnia pracownicy szpitala wykorzystują minimum 500 takich maseczek – informuje Jarosław Czapliński, kierownik Działu Dezynfekcji i Centralnej Sterylizacji – ale już widzimy, że ta liczba się zwiększa. Dlatego dziękujemy wszystkim, którzy zadeklarowali szpitalowi dodatkową pomoc w szyciu maseczek. Jesteśmy w stanie przyjąć i zdezynfekować niemal każdą ilość.

Ci, którzy chcieliby pomóc szpitalowi w szyciu maseczek, proszeni są o kontakt z Sekcją Marketingu ( 55 239 59 62, 55 239 57 04) lub o dołączenie do wydarzenia na FB pt. „ PILNE! SOR! Wojewódzki Szpital Zespolony Elbląg” koordynowanego przez Weronikę Chomacką.  

Anna Kowalska, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama