UWAGA!

Teraz ja - Szukamy centrum

 
Elbląg, A może centrum miasta to okolice Placu Słowiańskiego?
A może centrum miasta to okolice Placu Słowiańskiego? (fot. WS)

Centrum miasta to charakterystyczny punkt, obszar w aglomeracji, w którym przewija się najwięcej ludzi. Znajduje się tam znaczna cześć ważnych obiektów, instytucji ważnych dla funkcjonowania mieszkańców. Gdzie obecnie znajduje się centrum naszego Elbląga?

Czy jest to pasaż handlowy lub ciąg ulicy Hetmańskiej? Może Aleja Grunwaldzka, czyli dworce PKP i PKS wraz z tamtejszymi sieciami handlowymi?
       Wielu elblążan twierdziło, że owo centrum będzie po wybudowaniu nowoczesnego budynku nieopodal Sądu Okręgowego wraz z nowymi budowlami, które miały powstać na terenach po starym kinie „Syrena”. Jaka jest rzeczywistość, każdy z nas wie. O ile nieopodal stanęła ciekawa architektonicznie budowla, o tyle na miejscu kina rosną zaniedbane krzaki. Gdzie więc szukać naszego centrum miasta?
       Pojawiają się głosy, że Plac Kazimierza Jagiellończyka to centralne miejsce Elbląga. Znajdują się tam kina, teatr, banki, sklepy, jest dobry dojazd komunikacji miejskiej. W tej okolicy ma także zostać wybudowany nowoczesny budynek sądu. Pojawia się kolejny problem – miejsc parkingowych.
       Tego typu dylemat występuje prawie w każdym polskim mieście. Samochodów jest coraz więcej, musimy się przyzwyczaić do tego, że nie zawsze zaparkujemy pod swoim oknem. Czasami trzeba poświęcić kilka kroków dla dobra publicznego, jakie da nam innowacyjny, współczesny biurowiec, który będzie charakterystycznym punktem w centrum Elbląga.
      
Autor Teraz Ja
Liczba publikacji: 2
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
4.0 43 38

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Dla mnie najważniejszy jest środek mego podwórza i tu wbiłem kołek, który służy mi za orientację.
 • Parkingi podziemne nie gryzą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bezpodpisubezpodpisu(2013-02-26)
 • Chłopie ten temat został już przewałkowany i czeka na realizacje. Zapytaj sie w urbanistyce.
 • Starej pilnuj czy się dobrze prowadzi, a nie bzdetami sobie głowe zaprzątasz.
 • w takim małym miasteczku to nie ma centrum jak w każde miejsce można dotrzeć 5 minut autem a 20 pechotą
 • i centrum to tu jest bezrobocia
 • Uważam że" centrum miasta "to plac z najlepszymi samochodami do sprzedazy w naszym mieście "czyli giełda koło SHELLA"
 • 20min piechotą? To zapraszam na spacer z ul. Akacjowej na ul. Zakątek.
 • Dzis było bardzo wazne i ciekawe spotkanie w ratuszu staromiejskim n/t bezrobocia, spółdzielni socjalnych. Byli zaproszeni goście:przedstawiciele władz miasta Elbląg, pani dyrektor PUP, marszałek pan Protas i co? Nie było do kogo mowic były puste krzesła, nikt z zaproszonych goście nie przyszedł. Czyżby sie przestraszyli Elblazan po wczorajszej konferencji w sprawie mieszkan komunalnych ZBK. A w zwiazku z tym, ze dziś władze ELbląga i województwa olały mieszkońców miasta to czy trzeba Wam, drodzy mieszkańcy Elbląga jeszcze udowadniac, ze władze Elbląga nie maja nam nic do POwiedzenia i do zaoferowania prócz podwyżek? Czy ich nieobecność dziś w ratuszu staromiejskim to słaby dowod by odwołać te żałosne władze? Departament Kompromiracji skompromitować doszczętnie UM Elbląa. Referendum 14 kwietnia 2013r. da dowod na to, ze my nie chcemy takiego prezydenta i rady, która nie rozmawia z mieszkańcami. ELBLĄZANIE DO URN, ŻEGNAMY Z RADOŚCIĄ NOWACZYKA I RADE BEZRADNYCH !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mirosław Florynski (Alojzy)(2013-02-26)
 • Tu jest centrum dziadostwa nienawisci zla oszustwa wyzysku i bur. .. .lu z ktorego wszyscy korzystaja ale udaja ze nikt ich nie widzi albo nie chca zeby ich widziano.
 • Arogancja władz na każdym kroku !
 • Wkrtce i ten problem zniknie. A dbają o to usilnie obecne PO władze miasta. Wkrótce Elbląg będzie wyglądało jak. .. miasto Pripiat niedaleko Czarnobyla. Tam nastąpiła eksplozja elektrowni atomowej a u nas tyka bąba w postaci bezrobocia i odpływu ludności z miasta za chlebem. Nowaczyk pakuj sie i zabrze ze soba resztę kolesiów. (Alojzy)
Reklama