UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Szybowcowy mistrz

W najbliższą sobotę i niedzielę Aeroklub Elbląski organizuje II klubowe zawody samolotowe o puchar Zakładów Meblowych Walentynowicz. Sebastian Jabłoński z Aeroklubu Elbląskiego szybowcowym mistrzem Polski juniorów. To jeden z największych sukcesów elbląskiego aeroklubu w tym roku.

Sebastian Jabłoński ma 25 lat i w tym roku kończy wiek juniora. Dla elbląskiego pilota był to debiut na zawodach rangi mistrzostw Polski i od razu najwyższy laur w klasie club (rozpiętość skrzydeł szybowca do 15 metrów). Tegoroczne mistrzostwa Polski juniorów rozegrano w Lesznie. W klasie club sklasyfikowano 26 zawodników.
     Jabłoński, jak sam przyznał podczas konferencji prasowej, nie spodziewał się aż takiego sukcesu.
     - Jechałem na mistrzostwa absolutnie nie licząc się z tym, że mogę zdobyć złoty medal - opowiada elblążanin. - Według mnie zawsze na zawodach najważniejszy jest pierwszy lot. Ja w pierwszej konkurencji zająłem tymczasem piąte miejsce.
     Również w kolejnych konkurencjach (rozegrano cztery) Jabłońskiemu nie udało się znaleźć w pierwszej trójce - kolejno zajął piąte, dziewiąte i 12. miejsce. Jednak jego konkurenci latali gorzej i te wyniki dały mu pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. W Lesznie z powodu słabiej pogody rozegrano tylko cztery konkurencje.
     - To najmniejsza liczba konkurencji, które trzeba rozegrać, aby zawody zostały zaliczone - wyjaśnia Dariusz Brzykcy, szef wyszkolenia Aeroklubu Elbląskiego.
     Świeżo kreowany mistrz Polski juniorów na szybowcach lata od 1993 roku. Jest studentem Politechniki Warszawskiej.
     - Odkąd pamiętam zawsze interesowałem się lotnictwem. Najpierw było to składanie i klejenie modeli. Potem zacząłem uczęszczać na kurs latania - opowiada.
     W sezonie, w szybownictwie trwającym od marca do października, Jabłoński spędza w powietrzu ok. 100 godzin.
     - Żeby myśleć o nawiązaniu walki z czołówką polskich seniorów potrzeba by ok. 200 godzin spędzonych w powietrzu podczas sezonu - mówi Brzykcy. - Tymczasem nas na to nie stać.
     Już w nadchodzącą sobotę i niedzielę Aeroklub Elbląski organizuje II klubowe zawody samolotowe o puchar Zakładów Meblowych Walentynowicz. Zawody rozgrywane będą w załogach dwuosobowych - pilot i nawigator. Załogi będą miały do pokonania dwie trasy nawigacyjne o długości 130 km.
     - Przed lotem piloci wykonają precyzyjne obliczenia nawigacyjne. W czasie lotu punktowana będzie tzw. regularność lotu, mierzona przez sędziów rozmieszonych na trasie - wyjaśnia Edward Jaremczuk, wiceprezes Aeroklubu Elbląskiego.
     Załogi będą musiały także odnaleźć w terenie rozłożone znaki z białych płócien oraz obiekty, których zdjęcia otrzymają przed startem. Rozegrana zostanie także konkurencja na celność lądowania. Przewidywany jest udział dziesięciu załóg z Aeroklubu Elbląskiego. W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych program zawodów może ulec zmianie lub zostać przesunięty o tydzień.
     
     Program zawodów
     
     SOBOTA 1.09.2001
     godz. 9.30 - rozpoczęcie pierwszej konkurencji obliczeniowej
     godz. 10.45 -16.00 - pierwsza konkurencja nawigacyjna
     godz. 17.00 -18.30 - konkurencja lądowań
     
     NIEDZIELA 2.09.2001
     godz. 9.30 - rozpoczęcie drugiej konkurencji obliczeniowej
     godz. 10.45 - 16.00 - druga konkurencja nawigacyjna
     godz. 18.00 - zakończenie zawodów
AP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama