UWAGA!

Tak było na Spotters Day w Malborku

 
Elbląg, Tak było na Spotters Day w Malborku
fot. Michał Kuna

To było prawdziwe święto dla miłośników fotografii lotniczej. Po raz kolejny 22 Baza Lotnictwa Taktycznego w Malborku zorganizowała Spotters Day na terenie lotniska w Królewie Malborskim. Zobacz zdjęcia.

We wtorek, 21 kwietnia od samego rana spotterzy z całego kraju zjeżdżali pod bramę jednostki, aby po kilkunastu minutach pojawić się w okolicy pasa startowego. Mimo, że był to środek tygodnia, zainteresowanie było duże. Na sesję zdjęciową przyjechało około 160 osób. Jedyny warunek jaki musieli spełnić uczestnicy to polskie obywatelstwo.
       Na fanów lotnictwa czekały atrakcje w postaci startu i pokazu samolotu F-16AM Belgijskich Sił Powietrznych, które od początku stycznia stacjonują na podmalborskim lotnisku ramach misji Baltic Air Policing. Odbyły się też pokazy "miejscowych" pilotów na maszynach Mikoyan-Gurevich MiG-29, start i lądowanie samolotu CASA-295M ze skoczkami spadochronowymi oraz najbardziej wyczekiwany pokaz samolotów Luftwaffe, które pojawiły się pod koniec ubiegłego tygodnia na terenie lotniska w ramach wspólnych ćwiczeń z pilotami z Polski i Belgii. Maszyny typu Eurofighter EF-2000 (jednomiejscowe i dwumiejscowe zwane potocznie "szparka" ) przyleciały z Taktischen Luftwaffengeschwarders 73 "Steinhoff" z Niemiec.
       Pokazy dla spotterów, a dla pilotów - stanowiące codzienny tryb pracy, trwały do godzin popołudniowych.
      
      
      
Michał Kuna, EPMB Spotters
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama