UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

To będzie nowy radny?

 
Elbląg, Jacke Perliński
Jacke Perliński (fot. Witold Sadowski, archiwum portEl.pl)

Jacek Perliński, znany elbląski lekarz i prodziekan Wydziału Nauki o Zdrowiu Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej, może zostać nowym elbląskim radnym. Jeśli się na to zgodzi, obejmie mandat po zmarłym w sobotę Zdzisławie Olszewskim.

Jacek Perliński w ostatnich wyborach samorządowych w 2014 roku startował z listy PiS. Uzyskał 257 głosów w okręgu nr 4, ale było to za mało, by zostać radnym. Sytuacja zmieniła się po śmierci zasłużonego radnego, samorządowca, byłego wojewody elbląskiego Zdzisława Olszewskiego, który zmarł w minioną sobotę w wieku 82 lat.
       Jacek Perliński jest – zgodnie z kodeksem wyborczym – pierwszą osobą braną pod uwagę do objęcia mandatu po zmarłym radnym. Czy się na to zgodzi? Tego nie wiadomo, mimo wielu prób nie udało nam się jeszcze z Jackiem Perlińskim skontaktować.
       Dodajmy, że Jacek Perliński jest doktorem nauk medycznych w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Od 1993 roku pracuje w służbie zdrowia, od 1999 r. na stanowiskach kierowniczych. W latach 2001-2005 był dyrektorem Szpitala Miejskiego w Elblągu. Obecnie zasiada we władzach Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej, jest prodziekanem Wydziału Nauki o Zdrowiu. Był już radnym, ale wojewódzkim. Zasiadał w Sejmiku Warmińsko-Mazurskim w latach 2006-2010.
       Tymczasem jest już znany termin uroczystości pogrzebowych Zdzisława Olszewskiego. Odbędą się w środę, 1 lutego. O godz. 13 odbędzie się msza św. w intencji zmarłego w katedrze św. Mikołaja, po czym odbędzie się pogrzeb na cmentarzu przy ul. Agrykola. 
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama