UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

To, co było okiem dziennikarzy

 
Elbląg, To właśnie referendum sprawiło, że Elbląg był na ustach wszystkich
To właśnie referendum sprawiło, że Elbląg był na ustach wszystkich

Raz do roku dziennikarze elbląskich mediów zbierają się i komentują to, co wydarzyło się w ostatnim roku. To jedyna taka okazja, żeby zrobić to pół żartem, pół serio. A było tego sporo, choć trzeba przyznać jedno - nic nie przebije referendum, dzięki któremu o Elblągu, którego nie ma na mapie pogody, przypomniała sobie cała Polska. 

Dziennikarskie Podsumowanie Roku 2013: 
      
       1. Wydarzenie Roku– referendum odwołujące władze miasta
       2. Impreza Roku– promocja Elbląga podczas kampanii wyborczej
       3. Platynowa płyta- dla autora „taśm prawdy” Wilka
       4. Wypiek Roku – „Święto Chleba” : oby rosło jak na drożdżach bez chińskich polepszaczy
       5. Plaga Roku – wysyp „Biedronek” w Elblągu.
       6. Rachunek Roku– 503 + 504 = 2015: Drogie Nasze Drogi
       7. Święty Związek Roku – Połączenie Olimpii z Olimpią 2004
       8. Dogrywka Roku – basen zamiast stadionu
       9. Sąd Nasz Najwyższy – budowa gmachu sądu w Elblągu
       10. Come Back Roku – herb miasta ponownie na etykiecie elbląskiego piwa.
       11. Danie Roku – grupa referendalna rzucona na pożarcie
       12. Spektakl Mało Artystyczny - zamieszanie wokół dyrektora elbląskiego teatru
       13. Cytat Roku – „Mamy maliny zróbmy dżem” – radzi Natalia, elbląska „dietyczka” i „wegetarialistka”. 
      
       Nagrody i tytuły przyznało kolegium dziennikarskie podczas spotkania w gościnnym klubie Mjazzga w składzie:
      
       Agata Janik– Elbląska Gazeta Internetowa „portEl.pl”
       Ingrid Hintz- Nowosad– „Wirtualna Polska”
       Marta Wiloch– Elbląska Gazeta Internetowa „portEl.pl”
       Jacek Żukowski– „Telewizja Elbląska”
       Marek Nowosad– „Radio Gdańsk”
       Krzysztof Jaworski– „Radio Eska”
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • Jednym słowem - IGRZYSKA - to jest to co Elblążanie lubią najbardziej. Odwoływanie i wybory to jest pasja mieszkańców - nie ma koncertów, wysokie bezrobocie, niskie pensje, wyjeżdżający mieszkańcy za pracą, drożyzna, brak basenu, budowa centrów handlowych - widmo, to wielkie NIC - ważne że coś się dzieje - ważne że jednych się odwołuje, a drugich wybiera :)))))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  2
  Pan_Kracy(2014-01-05)
 • 11 pozycja powinna być na 1 miejscu - bałaganiarze i zadymiarze, a przede wszystkim szkodnicy i farbowane lisy odsunięci od koryta, to jest największy sukces ubiegłego roku!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  5
  Hrabąszcz(2014-01-05)
 • Niewypał roku- najważniejsze są sensacyjki w mediach. Jaki poważny temat media podjęły i doprowadziły do końca?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  Zniechęconyczytelnik(2014-01-05)
 • MariuszLewandowski-Fc Głupi jakiś jestem ale tego PO-żarcia jakoś nie rozumiem, no chyba że chodzi o to niemal miesięczne milczenie mediów. Dobrze że chociaż kilka mediów przyznało że tym razem obiad skonsumował konsumenta. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1
  16
  MariuszLewandowski-Fc(2014-01-05)
 • Mariusz tego się niestety nie da ukryć, że jesteś głupi, w końcu widzę dotarło to do ciebie. Pół biedy, jak głupek chce coś zmienić w swoim życiu, ale jeśli utwierdza się w swojej głupocie to już jest tragedia!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  10
  3
  PolakPolakowiWilkiem(2014-01-05)
 • Referendum to strzał nie w stopę, a w głowę. Pacjent nie do odratowania :/. Szkoda mi Elblążan, którzy muszą tu codziennie żyć.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  7
  slony_paluszek(2014-01-05)
 • " bałaganiarze i zadymiarze, a przede wszystkim szkodnicy i farbowane lisy odsunięci od koryta, to jest największy sukces ubiegłego roku! " czyżbyś, pisał o co niektórych członkach byłej Rady Nadzorczej na "Zawadzie " ???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  3
  "G..wnaKsięgowa"(2014-01-05)
 • Nie, zapewne o Krystynie ~ która pisała w konkurencyjnym POrtalu ". .z Zawady. Poprzednia szefowa " RN" była "Główną Księgową" w jednej z elbląskich firm", która oprócz zajmowaniem się pracą zawodową, to "Zaglądała w finanse SM Zakrzewo" ?? To ile, ona miała tych firm ?? Szefowa R, N. co to za twór ?? A na czym polega zaglądanie i na podstawie jakich uprawnień " zaglądała " ???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  2
  Beatricze(2014-01-05)
 • MariuszLewandowski-Fc Kolego Polaku nigdy nie twierdziłem że nie jestem głupcem co więcej tylko głupiec może twierdzić że nie jest głupcem. Dobrze że zrozumiałeś że zmiana Elbląga to nade wszystko zmiana w życiorysach Elblążan. Suma tych dążeń na pokazywać kierunki zmian w mieści i całe Referendum to to, tylko to i aż to ale nie w teorii ale w praktyce. Polityka ma iść z potrzeb ulicy i to najważniejsza zmiana nad jaką wszyscy musimy pracować wszyscy. Lepiej posłuchać głupka który ma rację i potrafi coś zrobić niż człowieka "mądrego" który nie umie nic zrobić.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  7
  MariuszLewandowski-Fc(2014-01-06)
 • Chała!!! O to moje propozycje: 1,Wydarzenie roku-mezalians polityczny-PIS+Ruch Palikota=cyrk. 2.Impreza roku-Referendum 2013.. 3.Platynowa Płyta- dla Wilka za podsłuchy Wilka i współprace z SB-K. 4.wypiek roku- zajefana ulotka Referendalna pełna manipulacji i nieprawd. 5.Plaga roku- ". .. wszy i gnidy. .. " z taśm Wilka. 6.Rachunek roku- brak rachunku i rozliczenia kampanii Referendalne. 7.Święty związek roku- PIS i SLD w Urzędzie Miasta. 8.Dogrywka roku-rozpoczęcie rozmów PO z PIS oraz SLD i KW Wróblewski. 9.Osąd nasz najwyższy-Wilk i jego opinie o Koseckiej i zabawa przed sądem na koszt podatników. 10.Come Back Roku-Malinowski na wiceprzewodniczącego rady. 11.Danie roku-dzem z malin i mirabelki ze szczawiem. 12.Spektakl mało artystyczny-cyrk z domem Paso żyta. 13.Cytat roku-". .. .. .idę nie na rok tylko cztery lata. .. " na taśmach Wilka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  3
  na.ulicy.mówią(2014-01-06)
 • W naszym mieście mieszka nijaki Lewandowski. I nie pachnie bynajmniej lawendą. A kiedy pisze coś na portalu, miny wszystkim rzedną. Bo to wyjątkowy zrzęda. Ale dobrze wie, gdzie wysoka grzęda. I myśli sobie, jak to zrzęda, a gdzie moja grzęda ?
 • MariuszLewandowski-Fc Wielkiś ty Poeta rymy wielkie tworzysz tyle że twe zmysły gdzieś się dziś rozprysły. Zapachów koneser, znawca i konsument zrzędzie dziś przygania jako autorytet. Podły to autorytet się podle skrywa, wielkie jest jego imię na cóż więc je chowa ? Zrzędy grzędy zazdrościć czynność to jałowa, aleć z podłym imieniem i grzęda jałowa Jeśli zatem chce grzędy mój adwersarz wyższej niech wpierwej publicznie imię swe wyrzeknie Jeślić za imieniem załóg sporo pójdzie chętnie grzędy ustąpię i i na inną wnijdę. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  8
  MariuszLewandowski-Fc(2014-01-06)
Reklama