UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Tony żywności trafią do potrzebujących

 
Elbląg, Tony żywności trafią do potrzebujących
fot. Anna Dembińska

Caritas Diecezji Elbląskiej otrzymał dziś (24 kwietnia) transport żywności od jednej z państwowych spółek. Organizacja charytatywna odebrała 17 palet artykułów spożywczych, m. in. kaszę, mąkę, cukier czy różnego rodzaju przetwory i słodycze, które zostaną przekazane potrzebującym. Zobacz zdjęcia.

- Grupa Kapitałowa KSC „Polski Cukier" prowadzi wsparcie finansowe i produktowe dla podmiotów realizujących pomoc osobom najbardziej potrzebującym w wyniku epidemii. KSC przekazała już milion złotych na szpitale i placówki medyczne, a dodatkowo podmioty wchodzące w skład Grupy Kapitałowej KSC przekazały instytucjom zaangażowanym w pomoc osobom najbardziej potrzebującym żywność o wartości prawie miliona złotych - informuje przedstawiciel państwowej spółki, Szymon Smajdor. Podmioty objęte inicjatywą to m. in. banki żywności, Polski Czerwony Krzyż i oddziały Caritas. Również Caritas Diecezji Elbląskiej odebrał dziś (24 kwietnia) transport żywności, którą przekaże na rzecz potrzebujących.

- Jesteśmy wdzięczni grupie "Polski Cukier", która sama wyszła z propozycją pomocy - podkreśla ks. Wojciech Borowski, dyrektor Caritas Diecezji Elbląskiej. - Odebraliśmy dziś artykuły takie jak: mąka, cukier, przeciery pomidorowe, kasza jęczmienna i wiele innych - wymienia. - Z naszego magazynu cały ten towar zostanie rozprowadzony po diecezji.

Ks. Borowski zaznacza, że dystrybucja żywności odbędzie się przez sieć parafii diecezji elbląskiej.

- Jest to naturalne środowisko naszego działania. Bazujemy na tym, że parafialne zespoły charytatywne, wolontariusze i proboszczowie znają swoje parafie najlepiej i wiedzą, kto najbardziej potrzebuje pomocy. Dodatkowo współpracujemy m. in. z Miejskimi Ośrodkami Pomocy Społecznej, dzięki czemu żywność otrzymają ci, którzy rzeczywiście jej potrzebują - podkreśla kapłan.

Ks. Wojciech zaznacza, że choć diecezjalne oddziały Caritas cechuje autonomia, to bardzo wiele działań odbywa się przy współpracy z Caritas Polska. Jest tak m. in. w przypadku akcji #PomocDlaSeniora i #WdzięczniMedykom, o których pisaliśmy niedawno na łamach portElu. Caritas Polska przekazała w tych dniach kolejne fundusze elbląskiemu oddziałowi organizacji charytatywnej. Mowa o 25 tys. zł, które również zostaną wykorzystane na pomoc żywnościową.

- Chcemy te fundusze połączyć z transportem, który przed chwilą rozładowaliśmy - mówi ks. Borowski. - Dokupimy pewnie konserwy i inne produkty żywnościowe, ale dołączymy też do nich artykuły chemiczne, żeby ten pakiet pomocowy, jaki otrzymają potrzebujący, był bardziej rozbudowany.

Duchowny podkreśla, że niektórych dotychczasowych akcji Caritas, takich jak zbiórki żywności w sklepach, nie da się teraz przeprowadzić ze względu na pandemię. Jednocześnie zaznacza, że organizacja charytatywna Kościoła wciąż działa, na ile to tylko możliwe. Zachęca też innych do włączenia się w pomoc, zarówno na poziomie diecezji, jak i w ramach działań Caritas Polska. - Informacje, jak pomóc, również w walce z pandemią, znajdziemy m. in. na stronie internetowej Caritas - zaznacza kapłan.

Przedstawiciele Krajowej Spółki Cukrowej informują, że w najbliższych dniach pomoc żywnościowa zostanie przekazana różnym podmiotom także w województwach pomorskim, wielkopolskim i świętokrzyskim. Zaznaczają także, że do firm zaangażowanych w tę działalność należą lubelska Fabryka Cukierków „Pszczółka", Przedsiębiorstwo Zbożowo-Młynarskie „Młyny Stoisław" oraz Zakład „Polskie Przetwory" we Włocławku.

 

 

Tomasz Bil
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama