UWAGA!

Tramwaje szukają motorniczych

 
Elbląg, Tramwaje szukają motorniczych
(fot. WS, archiwum portEl.pl)

Trzeba mieć co najmniej 21 lat, minimum średnie wykształcenie, refleks i dobry stan zdrowia, by zostać motorniczym. Tramwaje Elbląskie ogłosiły właśnie nabór chętnych na kurs. Czeka pięć miejsc.

Chętni mogą zgłaszać się do 12 lipca. Preferowani są kandydaci, którzy mają prawo jazdy kategorii B i wykształcenie o kierunku technicznym. Każdy musi spełnić kilka podstawowych warunków: ukończone 21 lat, minimum średnie wykształcenie, dobry stan zdrowia, a także „cechy charakteru niezbędne w zawodzie motorniczego takie jak umiejętność koncentracji i przewidywania następstw zdarzeń, refleks, umiejętność rozładowywania konfliktowych sytuacji z pasażerami i innymi użytkownikami dróg”. Każdy z zakwalifikowanych kandydatów musi też zapłacić za kurs z własnej kieszeni – w sumie 3980 zł.
       - Szukamy pięciu nowych motorniczych, bo dotychczasowi pracownicy odchodzą na emeryturę i musimy ich zastąpić. Każdy z zakwalifikowanych do kursu kandydatów przejdzie szkolenie, które odbywa się w naszym ośrodku – mówi Marek Prochera, kierownik działu eksploatacji spółki Tramwaje Elbląskie.
       Obecnie w Tramwajach Elbląskich pracuje 65 motorniczych.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama