UWAGA!

Trzy brudne

Elbląg, Kąpielisko w Suchaczu nie będzie w tym roku otwarte z powodu skażenia bakteryjnego
Kąpielisko w Suchaczu nie będzie w tym roku otwarte z powodu skażenia bakteryjnego

W tym roku nie będzie można korzystać z trzech kąpielisk w naszyn regionie: w Nowej Pasłęce, Suchaczu oraz nad jeziorem Suskim w Suszu. Taką decyzje podjął olsztyński Sanepid.

W województwie warmińsko-mazurskiem jest w sumie 231 kąpielisk nad jeziorami Warmii i Mazur i Zalewem Wiślanym. Inspektorzy Warmińsko-Mazurskiej Stacji Sanitaro-Epidemiologicznej skontrolowali wszystkie kąpieliska na terenie województwa. Na trzech z nich, w Suchaczu, Nowej Pasłęce i w Suszu, z powodu skażenia bakteryjnego wody nie będzie wolno kąpać się, ani uprawiać sportów wodnych. Od dwóch lat można natomiast bez obaw zażywać kąpieli w Tolkmicku i Kadynach.
     Pracownicy Sanepidu ostrzegają także przed kąpielami w czasie kwitnięcia glonów, które najczęściej występuje na początku czerwca i w czasie upałów. W tym okresie woda może powodować podrażnienia skóry i zatrucia.
IG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Suchacz to pieknie i atrakcyjnie połozona miejscowość. Plaża jest atrakcyjna przede wszystkim dla tego, że znajduje sie tylko 16 km od Elbląga. Problem jednak w tym, że nie można się tu kompać z powodu zanieczyszczenia wody. Prawda jednak jest brutalna przyczyną jednak nie jest brudna woda w zalewie, lecz zwykła ludzka głupota mieszkańców Suchacza i bezmyślność oraz kompletny brak wyobrażni władz gminnych. Rzeczka, która wpływa do zalewu dokładnie pośrodku plaży pełni rolę ŚCIEKU KANALIZACYJNEGO. Mieszkańcy Sychacza traktują ją jak kolektor kanalizacyjny i zasilaja ja swoimi ściekami. Nikt nie posiada szamba, bo pozwala na to gmia. O ile bezmyślność mieszkańców można zrozumieć mając na uwadze to, że lokalne centrum kulturalne to sklep na rogu, a majważniejszy problem dla wiekszości populacji to skąd wziąść pieniądze na kolejną ARIZONĘ, o tyle nie można przejść obojętnie nad postawą jaką zajmuje gmina. Przecież obowiązkiem burmistrza i wójta jest dbanie o przestrzeganie prawa i rozwój rejonu. Za to przecież dostają pensje z naszych podatków. Suchacz należy skanalizować lub wyegzekwować administracyjnie budowę szamb przez mieszkańców. Zalew jest już czysty - świadczy o tym plaża w Kadynach czy Tolkmicku. Sytuacja nie rozwiąże sie sama, a przecieą czysta plaża w Suchaczu to w okresie letnim to kilka dodatkowych miejsc pracy dla mieszkańców i również dodatkowe wpływy do budżetu gminy. Niestety tępota umysłowa i brak wyobraźni nie rokuje dobrze na przyszłość.
Reklama