UWAGA!

Tutaj już nie będzie ciemno

 
Elbląg, Przy ul. 13. Pułku Przeciwlotniczego powstanie 14 latarni
Przy ul. 13. Pułku Przeciwlotniczego powstanie 14 latarni (fot. Anna Dembińska)

Ulica Rybna, 13. Pułku Przeciwlotniczego, a także chodnik łączący ul. Wyżynną z Gałczyńskiego nie będą już tonęły w ciemnościach. Miasto ogłosiło przetarg na montaż oświetlenia w tych miejscach. To inwestycje z budżetu obywatelskiego.

Mieszkańcy osiągnęli swój cel. Ich wnioski co prawda nie otrzymały zbyt dużego poparcia w zeszłorocznym głosowanie w budżecie obywatelskim, ale to wystarczyło, by doczekały się realizacji.
       Na oświetlenie przy ulicy 13 Pułku Przeciwlotniczego głosowało... 27 mieszkańców, to był dopiero dziesiąty wynik w okręgu. Ale zostanie zrealizowany, bo zgodnie z regulaminem BO starczyło na ten cel pieniędzy, po odliczeniu wydatków na pozostałe inwestycje. Przy ulicy prowadzącej do ul. Saperów i ogródków działkowych powstanie 14 latarni. Koszt? 135 tys. zł
       Podobnie wygląda sytuacja z ulicą Rybną. Na projekt zagłosowało... 8 osób. Mimo zajęcia ostatniego miejsca pod względem liczby głosujących, inwestycja została skierowana do realizacji. Miasto planuje tam zamontować trzy latarnie. Szacowany w Budżecie Obywatelskim koszt to 34 tys. zł
       Projekt wykonania oświetlenia chodnika łączącego ul. Wyżynną z ulicą Gałczyńskiego zebrał poparcie 495 głosujących i zwyciężył w kategorii „Zadania ogólnomiejskie". Powstanie tu 13 nowych latarni, szacowany koszt: 200 tys. zł.
       Prace mają być prowadzone, tak aby maksymalnie zminimalizować utrudnienia w ruchu. Wykonawca udzieli minimum 24 miesięcy gwarancji (maks. 36 miesięcy) na wykonane prace. Miasto przewiduje, że montaż latarni zakończy się w ciągu 60 dni od daty udzielenia zamówienia. Wybierze najkorzystniejszą ofertę kierując się ceną (60 procent oceny) i okresem gwarancji (40 procent). Oferty można składać do 6 października.
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • No i dobrze. Dużo osób tam biega, coraz więcej samochodów tam jeździ. Przyda się
 • Gdyby nie wojsko, które teraz ma w Elblagu siedzibę jakiegoś NATO-dowództwa, to oświetlenie nigdy by tam nie powstało
 • niech pisiory oczami świecą
 • Miasto jest wyjątkowo rozrzutne. Nie ma pieniędzy na remont starych ulic z przedwojennymi nawierzchniami, gdzie łata się po prostu dziurawe łaty a stawia się latarnie w polu. Ile osób będzie szło tą scieżką w polu w godzinach oswietlenia? Bogate miasto. Następna inwestycja to będą podgrzewane chodniki na tej scieżce. A najlepiej zrobić ruchomy chodnik.
 • Nic dodać, nic ująć. Przyda się szczególnie biegaczom, ale i kierowcom którzy na ul. 13 Pułku Przeciwlotniczego oświetlali w ciemnościach biegaczy jedynie reflektorami samochodów i pewnie nie raz byli wystraszeni, że ktoś biegnie wąskim chodniczkiem tuż obok auta :)
 • Za to na ul próchnika owszem...
 • 60 miesięcy? w 5 lat to można całe miasto obstawić latarniami. ..
 • to Wyżynna łączy się z Gałczyńskiego?
 • a skąd tyle głosowało? tam mało osób mieszka
 • Dziwne rzeczy się dzieją z tą ilością głosów. Jedna osoba zgłasza wniosek a głosuje w przeciągu dwóch tygodni prawie 500 osób ?? Ciekawe, podobne rzeczy dzieją się na Zawadzie.
 • Informacja dla niezorientowanych - z chodnika Wyżynna - Gałczyńskiego korzystają dzieci/uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum z Wyżynnej, więc po co te głupie komentarze?
 • Ale władze miasta powinny umieć liczyć. 200 tys zł. inwestycja a ile będzie kosztowało użytkowanie oswietlenia scieżki polnej. A jak ktos złamie zimą na tej scieżce nogę to kto zapłaci odszkodowanie ? Nieodsnieżona scieżka i nieposypana piaskiem jest podstawa do uznania za winnego własciciela czyli miasto. Czyli miasto będzie musiało odsnieżać polną scieżkę. Dla mnie to jest absurd w skali kraju. Nadaje się do telewizji.
Reklama