UWAGA!

Tylko daj mi Panie proszę skrawek nieba...

 Elbląg, Dziś elblążanie pożegnali Amazonkę Alicję Tomczyk
Dziś elblążanie pożegnali Amazonkę Alicję Tomczyk (fot. Michał Skroboszewski)

Przy dźwiękach Hymnu Amazonek pożegnano dziś (18 stycznia) na cmentarzu Dębica Alicję Tomczyk - wieloletnią prezes Elbląskiego Stowarzyszenia Amazonek. Wybitnej elblążance w ostatniej drodze, obok rodziny i najbliższych, towarzyszyli przedstawiciele władz miejskich, Amazonki oraz ci, którym misja pani Alicji była bliska. Zobacz fotorelację.

Alicja Tomczyk zmarła w niedzielę, 14 stycznia, po wieloletniej walce z ciężką chorobą. I całą sobą pokazywała, że mimo choroby można żyć w miarę normalnie i cieszyć się życiem.
       - Mamy tylko jedno życie, więc trzeba o nie dbać - mówiła Alicja Tomczyk podczas ubiegłorocznego Marszu Amazonek.
       Wielu ludziom jej przykład dodawał sił, aby podjąć walkę o swoje życie. Dziś w ostatniej drodze na cmentarzu Dębica Alicji Tomczyk towarzyszyli najbliżsi.
       - Jej odejście jest dla nas wszystkich wielką stratą. Od lat zmagając się z nieuleczalną chorobą chciała być obok niej. Prawdziwa kobieta, pełna ciepła i miłości, wyrozumiała, ale stanowcza. - tak wspominała zmarłą Danuta Tchorowska, jedna z elbląskich Amazonek.
       Pani Alicja swoją postawą pokazywała, że nie można się załamać. Należy też pamiętać o jej działaniach mających na celu profilaktykę raka piersi. I najważniejsze, co po niej zostanie: "Ważne jest samobadanie piersi co miesiąc. Profilaktyka umożliwia wykrycie zmian w ich najwcześniejszym stadium".
       Alicja Tomczyk została pochowana na cmentarzu Dębica. Przy dźwiękach Hymnu Amazonek: „Nie ma rzeczy, nie ma rzeczy niemożliwych, Wszystkich ludzi uszczęśliwię, Tylko daj mi Panie proszę skrawek nieba I nic więcej i nic więcej mi nie trzeba.”
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • A dlaczego nie ma relacji wideo i transmisji na Facebook?
  • " Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą. "
  • Piekna organizacja pogrzebu i piegne pozegnanie najdrozszej Alicji. Tyle dobrego uczynilas...odpoczywaj sobie w pokoju. Na zawsze w naszych sercach ????????????
  • Czas płynie tylko w jedną stronę. .. .. tak bardzo szybko dla tych dobrych ludzi. .. .. szkoda każdej chwili na bezwartościowe spory i przepychanki. Może coś dotrze. .. .. wszak wszystkich czeka kres. .. .
  • sama choruje na raka piersi. Nie jestem zadowolana z leczenia. Długi kolejki do specjalistów nie ułatwiają tej trudnej drogi jaka jest w walce z choroba. Trzeba się leczyc prywatnie a przecież bardzo wielu ludzi po prostu na to nie stać. Lekarze tylko wszystko by usuwali a przecież nie o to w tym wszystkim chodzi. Szkoda pisać. .. .. Służba zdrowia tragedia. .. ..
Reklama