UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

U nas to, co trudne staje się możliwe

 
Elbląg, U nas to, co trudne staje się możliwe
fot. nadesłane

Akademia Uczniowska to projekty matematyczno-przyrodnicze realizowane w gimnazjach pięciu województw naszego kraju. Gimnazjum nr 6 w Elblągu przystąpiło do projektu w ubiegłym roku. Aktualnie jego uczestnikami są uczniowie klas drugich i trzecich. W naszej szkole rozwijają swoje zainteresowania w ramach kół naukowych z matematyki, fizyki, biologii i chemii.

Akademia Uczniowska to program Centrum Edukacji Obywatelskiej współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach szkolnych kół naukowych realizowane są zajęcia dodatkowe z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Celem projektu jest podniesienie efektywności nauczania w szkołach gimnazjalnych za pomocą skutecznych programów kształcenia kompetencji kluczowych na lekcjach i zajęciach szkolnych kół naukowych.
       We wrześniu dzięki dofinansowaniu z Akademii Uczniowskiej 74 uczniów Gimnazjum nr 6 uczestniczyło w wycieczce do Centrum Nauki Kopernik - jednej z najnowocześniejszych europejskich instytucji ukazujących związek nauki z kulturą i codziennością. Zadaniem Centrum jest jest rozbudzanie ciekawości poznawczej, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się. Nasza młodzież w trakcie kilkugodzinnego pobytu miała okazję samodzielnego wykonywania doświadczeń z zakresu między innymi biologii, chemii, matematyki, fizyki, informatyki, geografii i psychologii. Pozostały czas wolny spędziliśmy na Starym Mieście, gdzie wśród uroczych, skąpanych słońcem kamienic i pyszności serwowanych przez okolicznych restauratorów natrafiliśmy na znaną w świecie kulinariów postać - panią Magdę Gessler, która znalazła odrobinę czasu na krótką rozmowę z żeńskim składem wycieczki. Wyjazd niełatwy do realizacji, okazał się Jednym Wspaniałym Doświadczeniem, które na długo pozostanie tematem wspomnień jego uczestników. Dziękujemy sponsorowi i organizatorom wyjazdu - opiekunkom kół naukowych naszego gimnazjum.
      
Anna Miazga, Gimnazjum nr 6
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama