UWAGA!

Utrudnienia w ruchu

 Elbląg, Utrudnienia w ruchu
fot. AD

W związku z organizowanymi dziś i jutro (15 - 16 października) zgromadzeniami publicznymi, mogą wystąpić utrudnienia w ruchu. Zobacz, gdzie i o której odbędą się pochody uliczne.

Na wskazanych niżej odcinkach ulic wystąpią czasowe utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji drogowej.
      
       I zgromadzenie
       15 października, o godzinie 14, na ulicy Warszawskiej w okolicach stacji paliw "Ciach", odbędzie się pikieta. Przewidywany czas trwania to ok. 2 godziny. W trakcie zgromadzenia planowane są przejścia chodnikiem przy ul. Warszawskiej od skrzyżowania z ulicą Żuławską do wiaduktu przy wyjeździe z Elbląga.
       Celem zgromadzenia jest sprzeciw wobec ignorancji włodarzy gmin, którzy nie zadbali o zabezpieczenie właściwego objazdu do Malborka (lub Elbląga) przez Helenowo - Wikrowo - Wiktorowo - Jegłownik.
       W proteście uczestniczyć ma około 50 osób.
      
       II zgromadzenie
       W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Żywności dziś (15 października) Bank Żywności w Elblągu organizuje zgromadzenie publiczne z przemarszem dzieci i młodzieży ulicami miasta Elbląga. W godz. 12 – 12.30 u zbiegu ulic Gen. Grota Roweckiego i 12-go Lutego nastąpi rozpoczęcie zgromadzenia i formowanie kolumny pieszej, a następnie od godziny 12.30 do około godz. 13 rozpocznie się przemarsz trasą – ul. Grota - Roweckiego, 12-go Lutego, Teatralna z zakończeniem na Pl. Jagiellończyka. Przemarsz kolumny odbywać się będzie jednym pasem ruchu. W dalszej części organizator zaplanował kontynuację zgromadzenia na Placu Jagiellończyka do godz. 13.30.
       W imprezie uczestniczyć będzie ok. 200 osób.
      
       III zgromadzenie
       W związku z działaniami profilaktycznymi w walce z rakiem piersi jutro (16 października) Elbląskie Stowarzyszenie Amazonek w Elblągu organizuje zgromadzenie publiczne pn. „Marsz Zdrowia –Kocham Cię Życie” z przemarszem ulicami miasta Elbląga. W godz. 12 – 12.30 przed budynkiem Urzędu Miasta nastąpi rozpoczęcie zgromadzenia i formowanie kolumny pieszej, a następnie rozpocznie się przemarsz od godzinie 12.30 do około godz. 13. Przemarsz kolumny pieszej zaplanowano trasą – ul. Grota - Roweckiego, 12-go Lutego, ul. Teatralną kończąc na Pl. Jagiellończyka. Przemarsz kolumny odbywać się będzie jednym pasem ruchu. W dalszej części organizator zaplanował kontynuację zgromadzenia na Placu Jagiellończyka do godz. 15.
       W imprezie uczestniczyć będzie ok. 400 osób.
      
Krzysztof Święcicki, Naczelnik WZKiOL, UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • brawo!!! trzeba chwycic za kosy i rozpedzic towarzystwo z ratusza!!!
 • bardzo dobrze 21 wiek wstyd tyle lat ludzie się meczą aby przejechać tą drogą brawo popieram ten protest i mam nadzieje że walka będzie do końca aż władze otworzą oczy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  miska olejowa(2010-10-15)
 • w 16 wieku nie było korków
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wałek rozrządu(2010-10-15)
 • To hańba dla władz miasta, żeby zrobić takie "Kongo" na ul. Warszawskiej a przecież można było wcześniej przygotować objazd do Malborka przez Helenowo - Wikrowo - Wiktorowo - Jegłownik. Nasi włodarze mają za małe móżdżki, żeby wpaść na taki pomyśł. Ludzie godzinami stoją w korkach, spalają niepotrzebnie drogie paliwo i trują środowisko, żeby wyjechać w kierunku Malborka i wrócić
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kaziuk Pijanica(2010-10-15)
 • Całkowicie popiram protest. codziennie przejeżdzam tą drogą do Elblaga. SZOK. Jak można było wczesniej nie zadbać o objazd. Czy ktoś pomyślał o tym ile czasu trzeba poświęcić aby dojechać do pracy ? Kiedyś jadąc do Elbląga i czekając na to aż pojazdy z przeciwnym kierunku przejadą (kierowano wówczas ruchem) naliczyłem 109 JESZCZE RAZ SZOK!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kierowca(2010-10-15)
 • I co w tym dziwnego, pewnikiem żaden z bliskich współpracowników prezydenta Słoniny nie mieszka w miejscowościach w kierunku Malborka. Znajdźcie za to przepaloną żarówkę w lampie ulicznej na Bałuckiego w pobliżu mieszkania prezia. Takie rzeczy to tylko w. .. .?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ~krzyżak~(2010-10-15)
 • DO PIKIETUJACYCH. Aby zrobić coś nowego muszą być utrudnienia w ruchu - bo inaczej to nigdy by nie można BYŁO PRZEPROWADZIĆ REMONTU. Pomimo utrudnień drogi nie zamknięto WIĘC O CO WAM CHODZI!!!!!. TAK JEST WSZĘDZIE NIE TYLKO W ELBLĄGU> TAK SIĘ BUDUJE DROGI> CZYZBY BRAKOWAŁO ARGUMENTÓW PRZED WYBORAMI ????? KOLEJNE OBIECANKI>
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  też kierowca(2010-10-15)
 • przebudowa tej drogi trwa już drugi rok a zaczęto pikietować przed wyborami czy to nie dziwne /?
Reklama