UWAGA!

Uwaga, jedzie tramwaj!

 Elbląg, Na odcinku ul. 1 Maja (od Placu Słowiańskiego do ul. Krótkiej) brakuje zabezpieczenia torowiska
Na odcinku ul. 1 Maja (od Placu Słowiańskiego do ul. Krótkiej) brakuje zabezpieczenia torowiska (fot. WS)

Nie zawsze określenie „bez barier” niesie pozytywne przesłanie. Brak barierek zabezpieczających przy części torowiska na ul. 1 Maja niesie niepokój. Przechodnie, których czujność została uśpiona długą nieobecnością tramwaju w tym miejscu, niejednokrotnie zaskoczeni i wystraszeni uciekają w cień pobliskich budynków. Miasto uspokaja – będą barierki.

Przez długie miesiące ul. 1 Maja tramwaje nie kursowały. Można więc było bez obaw pokonywać torowisko wzdłuż i wszerz, tym bardziej, że na odcinku od Placu Słowiańskiego do ul. Krótkiej, nie ma barierek zabezpieczających. Ale tramwaje na swoją trasę wróciły, a wraz z nimi pojawiło się niebezpieczeństwo.
       Torowisko jest na tym samym poziomie, co chodnik, zabezpieczenia nie ma więc zdarza się, że nieostrożny przechodzeń w ostatniej chwili, z przestrachem, odskakuje od sunącego pojazdu (szczególnie cicho poruszają się wagony popularnie zwane „ogórkami”).
       A w tym miejscu, zarówno po jednej, jak i po drugiej stronie ulicy, ruch na chodniku jest spory. Mieści się tu bowiem m.in. bank, piekarnia, sklep, restauracja (a także nowa siedziba Elbląskiej Gazety Internetowej portel.pl.).
       Urząd Miejski uspokaja.
       - Zdemontowane wygrodzenie torowiska w ul. 1 Maja, na odcinku od Placu Słowiańskiego do skrzyżowania z ul. Krótką, zostanie ustawione ponownie – zapowiada Monika Borzdyńska, asystent w Biurze Prezydenta ds. kontaktów z mediami. - Aktualnie zdemontowane wygrodzenie jest naprawiane i odnawiane. Po dokonaniu jego napraw i zabezpieczeń (ocynkowanie i pomalowanie powłokami malarskimi) wygrodzenie zostanie ponownie ustawione - zapewnia.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Bardzo mi sie podoba ten wyglad bez barierek. .. szkoda, ze beda; (
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  26
  3
  ANA543(2013-08-19)
 • we Wrocławiu przykładowo tramwaj przejeżdża przez środek Starego Miasta a tam ruch pieszych i pojazdów jest o wiele bardziej wzmożony :) na szczęście barierek brak i to według mnie ładnie się komponuje z otoczeniem
 • Ładnie, to będzie się komponować pierwszy trup, którego trzeba będzie wydłubywać spod tramwaju. Wtedy zacznie się wielki krzyk, dlaczego nie było barierek!
 • A było już tak ładnie... a z kolei zkm przemalowal swoja bude na pl slowianskim na paskudny zolty kolor....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  Czytelnik_MOBI_8957(2013-08-19)
 • no tak najlepiej zrobić wszystko dla bezpieczeństwa żeby ludzie poruszając się po ulicy nie musieli w ogóle myśleć gdzie lezą
 • Powinny być namalowane pasy na podłożu farbą odblaskową, a tramwaje w tym miejscu jeździłyby wolniej i komunistyczny krajobraz miasta powoli traciłby na mocy.
 • Szkoda, że barierki będą. :( Niestety, ale zawsze znajdzie się ktoś, komu się takie coś nie spodoba. Bo idiotów ci u nas dostatek. Jedni zrobią po złości (bo wygląda to "za dobrze"), a drudzy wyłączają myślenie i są ślepi i głusi i się pchają jak święte krowy pod tramwaj. To właśnie przez takie nieodpowiedzialne osoby trzeba wszędzie stawiać barierki - jak dla bydła, co by wiedziało w którą stronę iść. Nie podoba mi się ta decyzja UM. :(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  2
  ambroży(2013-08-19)
 • I znów przez garstkę idiotów postawią barierki. A było już tak ładnie. :(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  3
  ambroży(2013-08-19)
 • Po co. Bimbaj niech dojeżdża tam a potem. .. niech pasażyry dla zdrowotnosci pchają lub ciągną bimbaj:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  2
  Bądźeko:)(2013-08-19)
 • "Mieści się tu bowiem m. in. bank, piekarnia, sklep, restauracja (a także nowa siedziba Elbląskiej Gazety Internetowej portel. pl" to jakaś pseudo reklama?
 • zadnych barierek, o jezu! nie chcemy barierek, przestrzen dla wszystkich!
 • Chcemy barierek i świateł, przy restauracji musi stanąć normalna sygnalizacja świetlna, a druga w połowie 1 Maja - przy pigalaku!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  7
  pismen(2013-08-19)
Reklama