UWAGA!

W Elblągu zapłonął Ogień Nadziei

 Elbląg, Dziś sztafeta z Ogniem Nadziei biegła ulicami naszego miasta
Dziś sztafeta z Ogniem Nadziei biegła ulicami naszego miasta (fot. AD)

"Bieg z Pochodnią" wystartował na początku miesiąca z Salonik. Niesiony przez zawodników i funkcjonariuszy przemierzył Grecję, Turcję, Słowenię, Francję, Wielką Brytanię, Belgię, Luksemburg i Portugalię, by w końcu dotrzeć do Polski. Dziś (16 września) sztafeta z Ogniem Nadziei zawitała do Elbląga. Zobacz więcej zdjęć.

Od 15 do 17 września gościmy reprezentację programu narodowego z Ukrainy. W czasie dwóch dni pobytu w Elblągu sportowcy trenują na naszych obiektach, zwiedzają miasto i okolice oraz biorą udział w imprezach integracyjnych. Kulminacyjnym punktem pobytu było przyjęcie w Elblągu sztafety z "Ogniem Nadziei". Sportowcy, w 24 - osobowym składzie złożonym głównie z przedstawicieli polskich służb mundurowych oraz kilku obcokrajowców, wyruszyli dziś o godzinie 10 sprzed Bramy Targowej i przebiegli ulicami: Stoczniową, Robotniczą i Teatralną aż do hali lodowiska. Tam odbyło się uroczyste przekazanie „Ognia Nadziei” gospodarzom miasta i zapalenie znicza.
       Liderem biegu z pochodnią był młodszy inspektor policji Jacek Hachulski. W sztafecie uczestniczyli również trzej zawodnicy sekcji "Rekord" działającej w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym nr 1 w Elblągu: Marcin Liszcz, Karol Musik oraz Grzegorz Włodarczyk. Elbląską policję w sztafecie reprezentuje aspirant Beata Nienadowska. Od momentu zapalenia pochodni w Grecji, jej wędrówce przez Europę do Elbląga towarzyszy olimpijczyk Marek Moltko, który dokonał uroczystego zapalenia znicza na hali lodowiska przy ul. Karowej.
      
       Zobacz materiał filmowy przygotowany przez Telewizję Elbląską
      
      
AD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama