UWAGA!

W tym tygodniu polecam

Elbląg, W  tym  tygodniu   polecam
Fot. PS.

Koncerty, wystawy, spektakle, spotkania i wszystkie inne godne uwagi imprezy – co tydzień o tej samej porze w jednym tekście. Specjalnie dla naszych Czytelników wszelkie elbląskie wydarzenia skrupulatnie notuję, wybieram i z góry oceniam – ja, Olga Kaszubska.

W tym tygodniu polecam wyjątkowo.... refleksję nad zakończonym Ogólnopolskim Festiwalem Sztuki Słowa... „Czy to jest kochanie?”. Dziś jestem jeszcze pod wrażeniem usłyszanych koncertów i nie potrafię myśleć o niczym innym. W uszach brzmi mi nadal wczorajsze „...och życie, kocham Cię, kocham Cię, kocham Cię nad życie....” Edyty Geppert. (Chcąc nie chcąc moi sąsiedzi też pewnie wspominają wczorajsze nocne wykonanie - tzn. wycie – moje oczywiście – tej piosenki. Cienkie ściany w blokach to pomyłka. Mój wokal też. Przepraszam.) Przed oczami mam moją ukochaną roztrzepaną Jandę. A na klapie kurtki dumnie noszę różową wstążeczkę, którą przypięto mi na wernisażu „Niejedna z jedną”. Trzynastą edycję „Kochania” uważam za udaną. Podobało mi się. A Wam? Zapraszam do zamieszczania komentarzy - szczerych i mądrych!
     Tych, których ominął udział w imprezie odsyłam do relacji zamieszczonych na naszej stronie. Żałujcie, że nie widzieliście tego wszystkiego na żywo.
     Chociaż na wystawę możecie się jeszcze załapać. Uchwyconą aparatem kobiecość po mastektomii można oglądać na piętrze Światowida do 26 maja.
     Zachęcam też do odwiedzenia nowej wystawy w Galerii El – „Think about Pink”. Jak pisze moja redakcyjna koleżanka „różowy nie znaczy głupiutki” . Kto mądrzejszy, to obejrzy i zrozumie różowe obrazki.
     Jutro w Spółdzielczym Domu Kultury otwarty zostanie wiosenny salon plastyczny. Warto pójść i zobaczyć, kto i co tym razem wystawia.
     Jutro też, całkiem serio i z należnym szacunkiem, o obozie Stutthof mowa będzie podczas spotkania w muzealnej kawiarence Clio .
     „Król Karol kupił królowej Karolinie korale koloru koralowego...”, a w środę w Galerii Miś Art swoją – dosłownie – biżuterię pokaże Anna Szewczyk-Ciesielska.
     Czwartkowe spotkanie w Regent College to niebywała okazja by przyjrzeć się pracom angielskiego poety Paula Summersa i fotografa Davida A.Greya.
     W tym tygodniu poznamy też Filantropa Roku . A jakiś szczęściarz, z wielkim sercem i grubym portfelem, będzie mógł zjeść kolację z Ryszardem Rynkowskim.
     Przypominam też, że trwa Tydzień Bibliotek i Tydzień Osób Niepełnosprawnych. W programie tych imprez można znaleźć ciekawe i pouczające inicjatywy.
     W sobotę WORD zaprasza na samochodową majówkę , a Muzeum na nocne zwiedzanie mrocznych zakamarków.
     Już dziś warto zainteresować się zakupem biletów na Letnie Ogrody „Polityki” , bo w tym roku sama gazeta nie wystarczy.
     
     Więcej informacji o elbląskich wydarzeniach znajdziesz w dziale IMPREZY.
     
     ***
     
     Jeśli chcesz polecić swoją imprezę napisz do mnie: olga@portEl.pl. Może podzielę się tym z innymi...
Olga Kaszubska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama