UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca

 
Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia.

CSE Światowid oraz Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym zapraszają na wystawę pokonkursową II Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Inspirowane Wsią”. Wernisaż odbędzie się 17 września, o godz. 18.
      
       Natomiast już w czwartek, 19 września, zakręcone rowerzystki z Elbląga opowiedzą o swoich przygodach na Bornholmie. Początek spotkania o godz. 17 w Filii nr 5 Biblioteki Elbląskiej na Osiedlu Zawada.
      
       Elbląg formą przestrzenną stoi, do ich grona dołączyła jeszcze jedna. Prezentacja rzeźby Jana Chwałczyka, która stanęła w Parku Dolinka, odbędzie się 19 września, o godz. 17.
      
       Wszyscy, którzy obserwowali zaciekłą bitwę na pędzle i sztalugi mogą się wybrać na ostatni Grafatak, który odbędzie się w piątek, 20 września, w elbląskim Klubie Mjazzga. Start o godz. 19, wstęp wolny.
      
       W zdrowym ciele zdrowy duch - wie o tym coraz więcej osób. Trwa kolejna odsłona akcji Piątka dla każdego. To już ostatni tydzień spotkań, zbiórki  na polanie w okolicy wiaty Margitka w Bażantarni. Na trasie można biec, iść lub jechać rowerem. Tempo dowolne, w grupie lub indywidualnie do wyboru.
      
       CSE „Światowid” zaprasza na siódmą edycję spotkań z bajką czytaną dla dzieci w wieku 3-6 lat. Najbliższe spotkanie 21 września.
      
       Pozostając w sportowym klimacie warto wybrać się na Mistrzostwa Europy w siatkówce na siedząco kobiet i mężczyzn, które zaczynają się już dziś (16 września). Na boisku pojawią się drużyny z Ukrainy, Słowenii, Niemiec, Chorwacji, Holandii, Rosji, Węgier, Finlandii, Bośni i Hercegowiny, Serbii, Litwy, Łotwy, Azerbejdżanu, Wielkiej Brytanii oraz Polski. Wstęp na wszystkie mecze jest bezpłatny.
      
       Zima wcale nie musi być nudna, wiedzą o tym Wikingowie, którzy zapraszają wszystkich od lat 6 do spróbowania swoich sił na lodowisku. Treningi zaczynają się już dziś (16 września) o godz. 18, istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu.
      
       Elbląski Klub Sportowy Mlexer zaprasza wszystkich chętnych na Integracyjny Turniej Sportowy Tenisa Stołowego w Gronowie Elbląskim. Początek 21 września o godz. 9.30.
      
       Więcej informacji o bieżących i nadchodzących wydarzeniach oraz o wystawach znajdziecie w dziale IMPREZY oraz zakładce KULTURA.
       Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama