UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca

 
Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia.

„Galeria Jacka Kaczmarskiego. Skrzydło wschodnie” to tytuł nowej książki Andrzeja Kasperka, pisarza, polonisty z Nowego Dworu Gdańskiego. Spotkanie z autorem odbędzie się dziś (23 września) o godz. 17.
       W ramach promocji niedawno wydanego albumu „The Bird's Reflection” dziś o godz. 20.15 w klubie muzycznym Mjazzga wystąpi jedna z ciekawszych grup jazzowych młodego pokolenia – „Maciej Milewski Quintet”. Bilety: 10 zł przedsprzedaż, 15 zł w dniu koncertu.
      
       Filia nr 5 Biblioteki Elbląskiej na Osiedlu Zawada zaprasza we wtorek (24 września) o godz. 17 rodziców z dziećmi w wieku 4-6 lat na spotkanie z cyklu „Bajkowa wyspa”, podczas którego będzie można zapoznać się z przygodami Elmera – słonia w kratkę z książek Davida McKee. Wstęp wolny.
       Natomiast o godz. 19 w Centrum Sztuki Galeria EL utalentowana dyrygentka Anna Mróz poprowadzi Elbląską Orkiestrę Kameralną podczas koncertu inaugurującego kolejny sezon artystyczny. Muzykom towarzyszyć będzie światowej sławy flecista, Łukasz Długosz. Bilety: 40 zł (normalny) i 35 zł (ulgowy).
      
       Słoneczny Klub Mam zaprasza w środę (25 września) o godz. 16 do Filii nr 6 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Słonecznej na jesienną wymianę ubrań, czyli Swap Party. To propozycja dla wszystkich poszukiwaczy oryginalności i dobrej zabawy – bądźcie koniecznie.
      
       Filia nr 4 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Ogólnej zaprasza w czwartek (26 września) o godz. 16.30 dzieci w wieku 4-5 lat i ich opiekunów na spotkanie z twórczością Juliana Tuwima w Klubie Przyjaciół Misia Uszatka. Wstęp wolny.
       Samopas to tytuł wieczoru autorskiego Dominiki Lewickiej-Klucznik, elbląskiej poetki, polonistki z Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym. Spotkanie odbędzie się w czwartek o godz. 18 na Małej Scenie Teatru im. Aleksandra Sewruka.
      
       W piątek, 27 września o godz. 19 w MDK-u w Ornecie odbędzie się koncert Nie Po Drodze, ktory będzie podsumowaniem teatralnego projektu „Pajęczyna” realizowanego przez CSE „Światowid”. Słuchaczy oplotą klimatyczne brzmienia i sieć dźwięków spod znaku: słowiańskiego transu i energetyczno-tanecznego etno-folku. Wstęp wolny.
       Z kolei o godz. 20 w ramach pierwszego, powakacyjnego spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego odbędzie się projekcja filmu oraz spotkanie z reżyserem „Czarnej skrzynki” Krzysztofem Kowalskim oraz pozostałymi twórcami filmu. Wstęp wolny – na bezpłatne wejściówki, które można odebrać w kasie CSE „Światowid”.
      
       W tym roku Zespół Pieśni i Tańca obchodzi 35-lecie istnienia. Z tej okazji w sobotę (28 września) w Teatrze im. A. Sewruka odbędzie się uroczysty Jubileusz.
       W weekend 28-29 września na ścianie wspinaczkowej w hali sportowej IV LO przy ul. Sienkiewicza 4 odbędą się 3. Amatorskie Zawody Wspinaczkowe.
      
       Więcej informacji o bieżących i nadchodzących wydarzeniach oraz o wystawach znajdziecie w dziale IMPREZY oraz zakładce KULTURA.
       Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama