UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca

Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia. Tym razem szczególnie polecamy Międzynarodowy Festiwal Tańca Baltic Cup. Jak co roku, będzie to prawdziwe święto tańca, które zgromadzi w jednym miejscu najlepsze pary z Polski i Europy. Ze specjalnym pokazem wystąpi również Stefano Terrazzino i Paulina Biernat.

Znamy zwycięzców, ogłoszonego po raz 7. przez CSE "Światowid", konkursu Kompozycje. Nagrodzone i wyróżnione prace będzie można zobaczyć podczas wernisażu we wtorek 15 października o godz. 18 w Galerii Nobilis na II piętrze Centrum Spotkań Europejskich „Światowid". Wstęp wolny.
       Z kolei Biblioteka Elbląska o godz. 18.15 zaprasza wielbicieli czeskich klimatów do Sali Audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej na kolejną projekcję kina czeskiego. Tym razem będzie można obejrzeć komedię Oldricha Lipskiego o Czechach z czasów socjalizmu pt. „Mareczku, podaj mi pióro”. Wstęp wolny.
      
       Filia nr 5 Biblioteki Elbląskiej na Osiedlu Zawada zaprasza w środę 16 października o godz. 17 rodziców z dziećmi w wieku 4-6 lat na wspólne świętowanie pierwszych urodziny „Bajkowej wyspy”. Gościem specjalnym spotkania będzie Wiesław Piechota – elblążanin, autor pełnych humoru wierszyków i opowiadań dla dzieci. Wstęp wolny.
       Tego samego dnia o godz. 20.15 w elbląskiej Mjazzdze zagra indie-folkowy duet Lilly Hates Roses.
      
       Dział Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej zaprasza w czwartek 17 października godz. 17 do Sali Audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej dzieci i ich opiekunów na spotkanie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel – autorką książek dla dzieci, m.in. serii o przygodach przesympatycznej ryjówki Florki. Wstęp wolny.
       W tym samym terminie w Filii nr 5 Biblioteki Elbląskiej na Osiedlu Zawada odbędzie się spotkanie poświęcone komunikacji niewerbalnej, które poprowadzi Roman Rynkiewicz. Wstęp wolny.
       Natomiast Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na wystawę z cyklu "Elbląg Plastyczny". Tym razem świętować będziemy 55-lecie pracy twórczej Haliny Różewicz-Książkiewicz. Na wernisaż jej jubileuszowej wystawy "W cieniu matematyki" zapraszamy 17 października o godz. 18.
      
       Zarząd klubu EKS Mlexer wraz z MOSIR w Elblągu zaprasza na II Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Prezydenta Miasta Elbląga, który zostanie rozegrany w sobotę 19 października o godz. 9 w hali sportowej przy ul. Kościuszki.
       Natomiast Elbląskie Amazonki w tym dniu zapraszają na doroczny Marsz Zdrowia pod hasłem „Kocham Cię Życie”. Rozpoczęcie Marszu o godz. 12 przed Urzędem Miasta przy ul. Ratuszowej.
      
       W weekend 18 - 20 października w Hali Centrum Sportowo- Biznesowego przy ul. Grunwaldzkiej 135 odbędzie się kolejny Międzynarodowy Festiwal Tańca Baltic Cup . Jak co roku, będzie to prawdziwe święto tańca, które zgromadzi w jednym miejscu najlepsze pary z Polski i Europy. Ze specjalnym pokazem wystąpi również jedna z najbardziej popularnych par tanecznych w polskim show-biznesie: Stefano Terrazzino i Paulina Biernat. Bilety na do nabycia w kasie oraz on-line.
      
       W niedzielę, 20 października, na Scenie Na Piętrze w CSE „Światowid” w godz. 11-15 odbędą się Warsztaty Kontakt Improwizacji i Anatomii Świadomości prowadzone przez choreografów. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia telefoniczne 55 611 20 65 oraz na e-mail.
      
       Więcej informacji o bieżących i nadchodzących wydarzeniach oraz o wystawach znajdziecie w dziale IMPREZY oraz zakładce KULTURA.
       Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama