UWAGA!

Wakacyjne remonty w szkołach i przedszkolach

 
Elbląg, Wakacyjne remonty w szkołach i przedszkolach
fot. nadesłana

1 105 500 zł - to kwota przeznaczona z budżetu miasta na realizację prac remontowych oraz inwestycji w elbląskich przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych.

Dzięki tym środkom remontowane są między innymi sale gimnastyczne, sale dydaktyczne, świetlice, sanitariaty, dachy, czy systemy grzewcze. W niektórych placówkach po wakacyjnej przerwie uczniowie będą korzystali także z nowych urządzeń na placach zabaw.
       W większości przedszkoli, szkół i placówek oświatowych realizacja zadań remontowych rozpoczęta została z początkiem lipca br. i zakończy się w połowie sierpnia:
       - od początku lipca br. prowadzony jest remont sali gimnastycznej z zapleczem w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 przy ul. Zamkowej 16a
       - pomieszczenia dydaktyczne remontowane są w Przedszkolu Nr 31 przy ul. Dębowej 44a
       - remont świetlicy prowadzony jest w Szkole Podstawowej Nr 4 przy ul. Mickiewicza 41, świetlicy i kuchni w Szkole Podstawowej Nr 16 przy ul. Sadowej 2, bloku żywieniowego w Szkole Podstawowej Nr 21, ul. Z. Godlewskiego 1
       - remont sanitariatów kontynuowany jest w Przedszkolu Nr 31, ul. Grunwaldzka 44a, w Gimnazjum Nr 5, ul. Agrykola 6, w Zespole Szkół N r 1 przy ul. Korczaka 34 wraz z częściową wymianą instalacji kanalizacyjnej
       - malowanie ciągów komunikacyjnych po uprzednim demontażu boazerii - realizowane jest w IV Liceum Ogólnokształcącym, ul. Sienkiewicza 4 (50 000,00 zł) oraz na parterze budynku Zespołu Szkół Technicznych przy ul. Grottgera 71 wraz z częściową wymianą stolarki drzwiowej
       - remont instalacji centralnego ogrzewania w Szkole Podstawowej Nr 9, ul. Rodziny Nalazków 20
       - od początku lipca br. trwa naprawa murków oporowych tarasu i montaż balustrad w Przedszkolu Nr 10, ul. Mączna 8, remont tarasu w Przedszkolu Nr 33, ul. Królewiecka 35 
       - dachy remontowane są w okresie lipiec – do końca sierpnia w Przedszkolach Nr 3 przy ul. Bema 26 wraz z częściową wymianą stolarki okiennej w klatce schodowej budynku, w Przedszkolu Nr 26, ul. Bema 59, naprawą w Szkole Podstawowej Nr 12 przy ul. Zajchowskiego 12 i III Liceum Ogólnokształcącym, ul. Saperów 14F wraz z elewacją
       - budowa przyłącza do miejskiej sieci ciepłowniczej prowadzona jest w Przedszkolu Nr 26, ul. Bema 59 oraz w ramach zadania inwestycyjnego w Przedszkolu Nr 34, ul. Grunwaldzka 67
       - wymiana nawierzchni placu apelowo-rekreacyjnego kontynuowana jest w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 2 przy ul. Polnej 8a.

 


       W sierpniu br rozpoczęta zostanie realizacja zadań remontowych:
       - remont instalacji centralnego ogrzewania w Szkole Podstawowej Nr 9, ul. Rodziny Nalazków 20
       - naprawa ogrodzenia terenu przy IV Liceum Ogólnokształcącym, ul. Sienkiewicza 4
       - od drugiej połowy sierpnia wykonywana będzie izolacja pionowa zabytkowego budynku Przedszkola Nr 8 przy ul. Bema 9.
       Dotychczas w ramach przyznanych środków finansowych z Departamentu Edukacji zakończono: remont sanitariatów oraz wyposażenie sal w instalację do podłączenia internetu w Zespole Szkół Gospodarczych przy ul. Królewieckiej 128.
      
       W ramach środków inwestycyjnych przekazanych z budżetu Departamentu Edukacji:
       - realizowane jest zadanie „Adaptacja pomieszczeń grup wychowawczych na punkt przedszkolny w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 1”. Prace instalacyjno – budowlane kontynuowane są w pomieszczeniach przy ul. Chopina 30 - od ubiegłego roku i zakończą się w drugiej połowie sierpnia. Punkt przedszkolny rozpocznie funkcjonowanie od 1 października br.
       - w lipcu i sierpniu realizowana będzie budowa przyłącza budynku Przedszkola Nr 34 przy ul. Grunwaldzkiej 67 do miejskiej sieci ciepłowniczej
       - w ramach zakupów inwestycyjnych od sierpnia organizowane będą dostawy urządzeń placów zabaw do Przedszkola Nr 23 przy ul. ul. Płk. Dąbka 49 oraz czterech szkół: Szkoły Podstawowej Nr 8 przy ul. Szańcowej 2, Szkoły Podstawowej Nr 14 przy ul. Mielczarskiego 45, Szkoły Podstawowej Nr 18 przy ul. Węgrowskiej 1 oraz Zespołu Szkół Nr 2 przy ul. Wyżynnej 3 w Elblągu.
      

Joanna Urbaniak, Rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • A gdzie jest w tym wszystkim Ekonomik i 5 lo?
 • A Przedszkole 31 mieści się na ul. Grunwaldzkiej 44a :-), raz w tekście pojawia się na Dębowej, a raz na Grunwaldzkiej :-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kiiiii(2015-07-18)
 • na Bema 50
 • Urbaniak a gdzie jest kasa z komitetów rodzicielskich, z klasowych co miesiąc wszak za wycieczkę na koniec roku i tak płacą rodzice sponsorując nie wiadomo czemu też nauczyciela czy opiekunów? Drugim powodem niepokoju jest wskazanie na zainteresowanie prokuratury czemu tylko jeden ubezpieczyciel ma prawo ubezpieczyć dziecko w szkole bez możliwości wyboru a trzecim mocno podejrzanym "INCYDENTEM" to wybrany przez nauczyciela wybór jedynego słusznego podręcznika z danego przedmiotu gdzie wszystkie dostępne na rynku są zatwierdzone przez MEN. Czy to nie przejawy korupcji i machloi ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2
  5
  Przyjaciel.Prokuratury(2015-07-18)
 • To jedź sam z tym swoim dzieckiem i pozostałymi, i wtedy nie za sponsorujesz nauczycieli czy też opiekunów. Nauczyciel jak będzie chciał pojechać, to pojedzie bez twojego dzieciaka na wycieczkę. Opiekę nad 30 dzieci uważasz za odpoczynek! Trzeba być chyba niespełna rozumu, żeby tak podchodzić do tematu wycieczek. W szkole mojego dziecka to my rodzice wybieramy ubezpieczyciela, i nie prawdą jest, że jest tylko jeden. I co tego nie wiesz, że to rodzice wybierają!
 • Nauczyciel jest jak d. .a od sr. .nia żeby dzieciom zapewnić opiekę i bezpieczeństwo jak z nimi jedzie a sponsoring niech sobie zapewni gdzie indziej albo płaci za swój pobyt i atrakcje. Nie podoba się to won. Nauczyli się wykorzystywać rodziców i doić z nich kase kosztem wypoczynku bo opieke nad uczniami mają opanowaną. To nie kominiarz w kapeluszu sprawujący opiekę nad dziećmi Nie kłam że jest ubezpieczyciel do wyboru bo podejrzewam że jesteś z grona tych skorumpowanych. Wymień ile TU jest ubezpieczylami w szkołach i jaki jest nacisk nauczyciela na tego jednego żeby otumanić rodziców na jednej wywiadówce.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  9
  Rodzice.to.MY(2015-07-18)
 • Nauczyciel na wycieczkach jeżeli to trwa w tygodniu w godzinach pracy to ma pensje płaconą z MEN i to nie do końca bo są zajęcia dodatkowe więc chyba wymuszonym sponsoringiem za jego pracę w tym czasie musi zainteresować się policja skarbowa. Dodatkowo niech piszą w oświadczeniach PIT że za opiekę po godzinach żądali i pobrali sponsorowaną wycieczkę od rodziców. Gdzie tu jest skarbówka ja się pytam ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  8
  Pytajnik.ok(2015-07-18)
 • To jest chore że nauczyciel co roku wyjeżdża w miejsca które mu odpowiadają najczęściej w te co nigdy nie był albo ma w tym jakieś swoje sentymenty czy później rabaty na prywatne wojaże. Sprawdźcie to proszę szczególnie i dokładnie na jakiej podstawie organizują takie wycieczki dla naszych dzieci i czym się tak na prawdę kierują.
 • Co wy wiecie o pracy nauczyciela????? NIC. .. ..
 • Zgadzam się z tą wypowiedzią. A teraz koniec wycieczek dla dzieci. Niech mądrale rodzice sami z nimi jeżdżą, a jak będą mieli pretensje, że szkoła nie organizuje, to najpierw do siebie. A nauczyciel po godzinach, za które "płaci MEN" (co nie jest prawdą) wystawią za opiekę rachunek (który wpiszą do PIT), ale pewnie Pytajnik. ok nie będzie cię na to stać. A tak w ogóle, to nie mieści mi się w głowie, jak "ci mądrzy" rodzice mogą wypisywać takie bzdury.
 • a sponsoring w postaci wycieczki za free też mają opodatkowany ?
Reklama