UWAGA!

Walka o fotel prezydencki z szacunkiem, ale…

 
Elbląg, Jerzy Wilk: Chcę kampanii pozytywnej
Jerzy Wilk: Chcę kampanii pozytywnej (fot. AD)

Prawo i Sprawiedliwość chce kampanii pozytywnej. Deklaruje, że będzie reklamować swojego kandydata na prezydenta pokazując w czym jest lepszy od konkurentki. Jerzy Wilk twierdzi, że prywatnie lubi i szanuje Elżbietę Gelert, ale nie będzie odpowiadał na czarny PR, który – jego zdaniem – prowadzą niektóre lokalne media. Chce walczyć na programy, ale jednocześnie przyznaje, że programu wyborczego kandydatki Platformy Obywatelskiej nie zna.

Kampania przed drugą turą wyborów prezydenckich dopiero rusza. Członkowie Prawa i Sprawiedliwości deklarują, że z ich strony będzie ona pozytywna. Bez prywatnych przytyków i oczerniania.
       - Elżbietę Gelert znam i szanuję, ale nasz kandydat jest lepszy, bo jest w stanie dokonać tego, czego pani Gelert nie dokona – przekonuje Marek Pruszak, radny PiS. – I ma on wsparcie największego przyjaciela Elbląga, Jarosława Kaczyńskiego. Jerzy Wilk gwarantuje reorganizację Ratusza, redukcję liczby wiceprezydentów, nie będzie także doradców. Zapowiada likwidację Straży Miejskiej (choć sam Marek Pruszak jeszcze rok temu taki pewny podobnej decyzji nie był), brak drogich, zagranicznych wycieczek – ograniczy się do wyjazdów tylko takich, które przyniosą dla Miasta wymierne korzyści – to wszystko da wielomilionowe oszczędności.
       W kwestii edukacji za Jerzym Wilkiem murem stoi też Małgorzata Adamowicz, radna PiS: - Kandydatka PO nie zapewni przejrzystości w konkursach na dyrektorów placówek oświatowych. Do tej pory liczyły się układy, elbląska oświata potrzebuje zmian na lepsze. Nie będzie faworyzowania wybranych osób czy placówek – zapewnia.
      

  Elbląg, Radni PiS stoją murem za swoim liderem
Radni PiS stoją murem za swoim liderem


       Sam Jerzy Wilk zapewnia, że nigdy nie głosował i nie zagłosuje za likwidacją jakiekolwiek elbląskiej szkoły.
       Jolanta Lisewska (radna PiS) tak wspiera lidera w kwestiach dotyczących służby zdrowia: - Elżbieta Gelert nie uratuje szpitali w Elblągu. A Jerzy Wilk nie dopuści do likwidacji placówki [chodzi o szpital miejski – red.].
       Jerzy Wilk wylicza błędy poprzedniej ekipy rządzącej: podwyżka cen biletów komunikacji miejskiej, opieszałość w decyzjach związanych z budową w Elblągu galerii handlowej Porto 55 (w efekcie w ogóle do realizacji tej inwestycji nie doszło), jego sprzeciw budzi także ustawa śmieciowa.
       Kandydat na prezydenta Elbląga podkreśla, że Elżbietę Gelert lubi i szanuje, ale obecnie jest jej konkurentem więc musi rywalizować. Ale pozytywnie – zaznacza. – Nie będę odnosił się do negatywnej kampanii prowadzonej przez konkurentkę – dodaje Wilk.
       Gdzie ta kampania jest prowadzona Jerzy Wilk już zdradzić nie chce, ogranicza się do stwierdzenia, że „w niektórych lokalnych mediach”. – Nie dam się sprowokować przez przeciwników, którzy uprawiają tzw. czarny PR – mówi.
       I deklaruje bitwę programową, choć – jak przyznaje – sam programu konkurentki nie zna.
       Przyszła Rada Miejska, według PiS, ma być rzeczowa.- Wbrew pozorom PiS, choć ma konserwatywne poglądy jeśli chodzi o etykę, moralność, społecznie jest zbieżne z lewą stroną – zapewniają działacze prawicy.
       - W programie SLD podoba mi się np. pomysł inżyniera miasta – mówi Jerzy Wilk. – Wreszcie ktoś by zapanował nad chaosem inwestycyjnym. Podkreślimy, że to pomysł SLD i tak będzie z każdą inną propozycją złożoną przez innych radnych.
       Jednak co do ewentualnej koalicji Jerzy Wilk pewny nie jest. Twierdzi, że wszystko wyjaśni się po 7 czerwca. Wiadomo jednak, że wczoraj (27 czerwca)  PiS prowadził rozmowy z KWW Witolda Wróblewskiego.
      

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Brawo! Zróbcie porządek w UM!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22
  3
  Zgodabuduje!(2013-06-28)
 • Oczywiście Elżbieta Gelert nie zadłużyła jednostki budżetowej Pan Zadłużył firmę dotowaną przez PFRON nas pracowników nazwaliście nieudacznikami i nie robrami Kadrową na policję podano z pomówieniami dla zemsty! A ja osobiście zarobiłem jednego roku ponad 70 000 zł co dostałem w podziękowanie!!!! Odpowiedz jak się nie ma na chleb z szynką trzeba jeść chlebek ze smalcem! Z całym szacunkiem dla PISu i PO Głosujmy na człowieka a nie na partję! A pan już nasrał w swojej parti i popodkładał świnie!!! Glosujmy na Elżbietę Wilka pozostawmy na tytanicu niech tonie z tymi ślepymi co zostali!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20
  26
  MaciejPuzan(2013-06-28)
 • Choc nie jestem fanatykiem kościoła i kleru, to zdaje mi sie, że gdyby kazda władza w Elblągu lub tez w Polsce stosowała sie do DEKALOGU, nie byłoby takich życiowych problemów jak obecnie. Tzn. nie znikłyby ale byłyby w mniejszym stopniu rozwiązywane przez władze przy udzia?e ludzi, których ten problem dotyczy. Szkoda, ze nie człowiek, rodzina, a pienądze sie liczą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  1
  /Alojzy/(2013-06-28)
 • Na drugie mi hipokryzja. Nie będę uprawiać czarnego PR, by w następnym zdaniu zaatakować poprzednią ekipę, której Gelert nie była członkiem. Ani słowa o własnych osiągnięciach, za to czepianie się innych, w tym dziennikarzy (ale też bez podania konkretów). Skąd my to znamy? Trochę odwagi panie Wilk - kto i co napisał niezgodnie z prawdą? Pewna gazeta internetowa e. .. 24 słynąca z podawania nieprawdziwych i na dodatek obrzydliwych informacji o politykach i ich rodzinach ma Pana pełne poparcie. Czy to nie jest powód do wstydu. Pokaż mi swoich przyjaciół, a powiem Ci kim jesteś.
 • Coraz głośniej mówi się o bardzo złym zarządzaniu Elsinem. Jak ktoś, kto nie radzi sobie z małym, jeszcze dotowanym przez PEFRON przedsiębiorstwem, poradzi sobie z zarządzaniem dużym miastem.
 • Czytam wpisy przy tekście o jednastoletnim chłopcu, który niedawno się utopił. Wielka tragedia - reakcje takie jak być powinny, czyli kondolencje dla rodziny, żal po stracie kolegi. I nagle zaczynają się pojawiać wpisy, o ludziach, którzy są odpowiedzialni za jego śmierć, bo zamknęli basen. To się nie mieści w głowie, mamy swój elbląski Smoleńsk, tylko na mniejszą skalę. Wyznawcy PiSu tak się nie godzi. To był nieszczęśliwy wypadek. Wykorzystujecie śmierć małego chłopca do walki politycznej. Może jeszcze na pogrzeb pójdziecie z transparentami i pochodniami? Ta nienawiść do PO zatruwa Wasze serca i umysły. Nie chcę u władzy ludzi o mentalności Maciarewicza.
 • Dlaczego osoba, która chce zagłosować na pana Wilka nie dostaje linka z potwierdzeniem oddania głosu, nawet po kilku próbach, zaś osoba głosująca na panią Gelert taki e-mail otrzymuje dosłownie po kilku sekundach. Oba warianty głosowania sprawdzane były przy kilku próbach oddania głosu. Głosowanie dotyczy osób nie posiadających konta i głosujących za pomocą wysyłanego linka z potwierdzeniem. Sytuacja taka jest już od kilku dni. Jak w takiej sytuacji powinno się potraktować wyniki sondażu pod względem obiektywności, skora na jednego kandydata można bez przeszkód oddać głos, a na drugiego nie. Dla zaciekłych krytykantów oraz innych złośliwców, którzy będą chcieli głosić swoje opinie dodaję, iż sprawdzane było głosowanie na obu kandydatów po to by sprawdzić czy elbląskie media są bezstronne, obiektywne, zwłaszcza ich sondaże. Po dostępie do głosowania widać, że obiektywizm mocno szwankuje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  7
  doSondażportel.pl(2013-06-28)
 • Po zagłosowaniu systemem normalnym głos zostaje oddany, wyniki się ukazują, tylko, dlaczego osoby, które nie chcą się rejestrować mają tak utrudnione głosowanie. Jeśli ono nie działa prawidłowo to po co ono jest udostępnione. A może tak redakcja udostępniła by i tam komentowanie oraz zgłaszanie uwag? Czy boi się wytykania błędów?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  doSondażportel.pl(2013-06-28)
 • Gumiś, który romansował z Ruchem Palikota i który zrobił sobie pole walki w Elblągu tylko i wyłącznie dla dobra jego partii ma zostać prezydentem Elbląga? Człowiek, który popierał w 2010 roku Słonię w II turze(a kto rozpoczął spirale zadłużenia?) będąc przez 20 lat radnym i prezesem co zrobił dla ludzi i Elbląga po za braniem nie małych pensji? Nieudolne prowadzenie firmy ELSIN doprowadził do likwidacji !!! Takiego pajhaca chcecie na prezydenta?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  9
  mamakaroliny(2013-06-28)
 • Dziś do Elbląga przyjeżdza kolejna tuba propagandowa Platformy, czyli Jerzy Buzek. Pamiętacie hasło, które przyświecało rządom Jerzego Buzka w latach 1997-01? TKM czyli Teraz Kur** My. Choć niecenzuralne to jednak przeszło do kanonu historii i nawet gdyby zapytać samego Buzka czy rzeczywiście tak było, nie zaprzeczy. Hasło to kilkanaście lat później przyświecało Grzesiowi Nowaczykowi. Buzek na wózek i wypad z Elbląg razem z Gelertową, o Nowaczyku nie zapomnijcie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  12
  PanAnatol(2013-06-28)
 • To Buzek byłó najwiekszym inspiratorem pozbawienia Elblaga województwa i włączenia nas do WiM a co najgorsze do Olsztyna. My pamietamy on byc może nie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  9
  Namaxa(2013-06-28)
 • Pan Wilk nie nadaje się do rządzenie zadłużył już Elsin niech lepiej zajmie się zakładem pracy i spróbuje wyprowadzić z długów, stawiam na panią Gelert która dobrze zarządza szpitalem i miastem też będzie, pan WILK CAŁY CZAS BYŁ W RADZIE MIASTA DUŻO OBIECYWAŁ MAŁO ROBIŁ!!!
Reklama