UWAGA!

Więcej kontroli na „siódemce”

 
Elbląg, Więcej kontroli na „siódemce”
fot. (arch. portEl.pl)

Policjanci z elbląskiej drogówki zapowiadają częstsze kontrole na newralgicznym odcinku krajowej „siódemki” w Kazimierzowie. W ostatni weekend miały tam miejsce cztery kolizje i jeden wypadek, w którym trzy osoby zostały ranne.

Funkcjonariusze wspólnie ze strażą graniczną zapowiadają kontrole prędkości i trzeźwości kierowców. Przed nami długi weekend. Od czwartku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzić będą działania pod hasłem "Bezpieczny Weekend". Apelujemy o ostrożność.
       Zbliżający się długi weekend to czas wzmożonych wyjazdów. Od czwartku policjanci będą m.in. zwracać szczególną uwagę na kierowców przekraczających dozwoloną prędkość, badać stan trzeźwości, sprawdzać stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia dzieci. Funkcjonariusze zapowiadają surowe mandaty dla osób lekceważących bezpieczeństwo. Kontrole prowadzone będą na terenie miasta i na trasach w okolicach Elbląga. Oznakowane i nieoznakowane radiowozy wyposażone będą w wideorejestratory oraz radary. Szczególnym nadzorem funkcjonariuszy będzie objęty odcinek krajowej „siódemki” w Kazimierzowie. Tam właśnie w miniony weekend doszło do wypadku i czterech kolizji. od początku roku policjanci odnotowali w tym miejscu 7 wypadków, w których dwie osoby zginęły, a 8 zostało rannych.
       Pamiętajmy, że najczęstszą przyczyną tragedii na drogach jest nadmierna prędkość, ludzka brawura, jazda po alkoholu. Policjanci zapowiadają konsekwentną walkę z piratami drogowymi i przestrzegają, że warto ściągnąć nogę z gazu, aby bezpiecznie dotrzeć do celu.
      
nadkom. Marek Cieślak, Zespół Prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • ŻEBY CZASAMI TYMI KONTROLAMI KORKÓW NIE POWODOWALI jak zaczną zatrzymywać w Kazimierzowie a tą nieoznakowana szarą skodą zamiast pilnować porządku to tylko wyścigi sobie urządzają od Pasłęka do Jazowej
 • kontrole to powinny być codziennie a nie tylko w święta i długie weekendy tylko wtedy się rzucają do dorobienie do premii
 • Staną za mostem unijnym i tam się czają jakby tam było wielkie zagrożenie.
 • I o to chodziło, aby policja w końcu zaczęła działać w kierunku kontroli pod względem przekraczania prędkości i stanu technicznego pojazdów. Mam również nadzieję, że kontrole prowadzone będą również na drogach w okolicach Elbląga w szczególności tych przy siódemce w bezpośredniej bliskości Kazimierzowa. Szkoda tylko, że tak rzadko są takie akcje przeprowadzane i czekamy teraz na efekty. .. powodzenia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  1
  xxddłł(2014-08-13)
 • Tu nie chodzi, aby kogoś zaskoczyć tylko o wyłapanie tych jeżdżących debili. Do tego cała masa jeżdżących złomów, które zagrażają nam wszystkim. Brak inicjatywy policji to krytykowanie a jak coś robią to też krytykowanie. .zastanówcie się w końcu czego chcecie, bo ja bynajmniej chce czuć się bezpiecznie na naszych drogach, zresztą jak normalni wszyscy użytkownicy.
 • popieram powyższy wpis ale nie do użycia słowa bynajmniej w miejsce przynajmniej. Słowo " bynajmniej" oznacza na pewno nie, bynajmniej to podkreślenie zaprzeczenia.
 • zapraszamy na ulice Szafirową i Opalową, żniwa gwarantowane od wczesnych godzin porannych!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0
  0
  wójtwolnejstrefyekonomicznej(2014-08-13)
 • Pomyśl idioto zanim coś napiszesz.
 • bardzo często jeżdżę droga EL BLAG Malbork i raczej obserwuje bardzo często kawalerskie jazdy na odcinku Elbląg Jegłownik gdzie sa duże ograniczenia i linie ciągłe pojedyncze i podwójne. Nagminnie wyprzedzania na tych liniach i przekraczanie dozwolonej predkosci dokonują kierowcy z Malborka i z rejestracja NEB. NA tym odcinku jest konieczna kontrola by przyhamowawszy piratów jak i jednocześnie tych na motorach Na tym odcinku było juz dużo wypadków śmiertelnych Kontrola z fotoradarem koło sklepu w Jegłowniku nic nie da. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  starykierowca(2016-09-26)
Reklama