UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Więcej profilaktyki - to więcej uratowanych

 
Elbląg, Więcej profilaktyki - to więcej uratowanych
fot. nadesłana

Policjanci prewencji kryminalnej i wykroczeń podsumowali pracę trzech miesięcy 2015 roku. To właśnie oni są tymi funkcjonariuszami, którzy jako pierwsi ukazują ludziom poszczególne rodzaje przestępstw, czy wykroczeń ze skutkami włącznie. Często są w szkołach, prowadzą prelekcje, pogadanki, rozmawiają z młodzieżą.

Tematy, które poruszają dotyczą zarówno bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak i nowych zagrożeń, takich jak uzależnienie od dopalaczy, oszustwa „na wnuczka”, czy hazard. Funkcjonariusze prewencji kryminalnej i wykroczeń udzielają porad i pomagają. Ich praca jest namacalna.
       - Jeżeli blisko sześć tysięcy osób wzięło udział w pogadankach od początku roku, a z tej liczby uda nam się przekonać chociażby jednego gimnazjalistę do tego, żeby nie próbował dopalaczy, to dla mnie jest to już sukces – mówi nadkom. Marek Cieślak, specjalista zespołu prewencji kryminalnej nieletnich i patologii.
      
       Praca zespołu przedstawia się w liczbach, a są to liczby imponujące.

 

Tylko przez pierwsze trzy miesiące 2015 roku policjanci przeprowadzili 250 spotkań z dziećmi, młodzieżą, pedagogami i seniorami. Czyli docieramy do tych grup, które są szczególnie narażone na zagrożenia, które niesie marginalna codzienność. W tych spotkaniach wzięło udział blisko 6000 osób. Dla porównania w ubiegłym roku takich spotkań było 163.
       - Kładziemy duży nacisk na profilaktykę i z roku na rok takich działań i podmiotów, z którymi współpracujemy będzie dużo więcej. To znaczy, że będziemy mogli pomóc większej ilości osób – dodaje nadkomisarz.
      

Jakub Sawicki, KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • "na 6 tys słuchaczy jak się uda przekonać jednego to sukces" - to w takim razie te wszystkie pogadanki to czas stracony i wywalone w błoto pieniądze podatników. Może lepiej by Pan policjant wziął sie za robotę policyjną albo poszedł na emeryturę (nie zawsze zasłużoną) i zwolnił etat dla kogoś kto będzie pracował dla dobra Elbląga.
  • Dobra robota tak trzymać :)
Reklama