UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Witolda Wróblewskiego sposoby na poprawę sytuacji

 
Elbląg, W październiku Witold Wróblewski przedstawił kierunki swojego programu, na poniedziałkowej (10 listopada) konferencji rozwinął jego założenia
W październiku Witold Wróblewski przedstawił kierunki swojego programu, na poniedziałkowej (10 listopada) konferencji rozwinął jego założenia (fot. arch. WS)

Maksymalne wykorzystanie środków unijnych z nadchodzącej perspektywy, odpowiednie spożytkowanie 36 milionów euro pochodzących z Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, powrót do idei Europarku – to tylko kilka z propozycji, jakie dla miasta ma Witold Wróblewski, który chce być prezydentem Elbląga.

- W kończącej się perspektywie unijnej najwięcej możliwości było związanych z infrastrukturą. W następnej sporo pieniędzy będzie dla przedsiębiorców. Naszą rolą będzie stworzenie odpowiednich warunków dla nich do działania – mówił Witold Wróblewski, który startuje na prezydenta z ramienia komitetu sygnowanego własnym nazwiskiem.
       Oprócz tego w programie kandydata znajdują się m.in. takie pomysły jak idea "złotego trójkąta" pomiędzy nauką, biznesem oraz samorządem, ulgi podatkowe w podatkach i opłatach lokalnych dla przedsiębiorców, maksymalne wykorzystanie miejskiej sieci szerokopasmowej (składa się z ok. 100 km sieci światłowodowej) do realizacji tzw. e-usług, a także wykorzystanie środków unijnych do wzmocnienia konkurencyjności elbląskich przedsiębiorstw (o tym, jak będzie wyglądał budżet unijny na następne lata przeczytasz tutaj).
       Na poniedziałkowej (10 listopada) konferencji mówił również o pieniądzach pochodzących z Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. To nowy instrument, dzięki któremu miasta i otaczające je gminy mogą wspólnie ustalić cele do osiągnięcia, a także wskazać inwestycje do zrealizowania. Dotyczy to przede wszystkim miast wojewódzkich, ale zarząd danego województwa może zgodzić się na finansowanie ZIT w mniejszych ośrodkach. Jak mówił Wróblewski to, że Elbląg w kwietniu został oficjalnie liderem Elbląskiego Obszaru Funkcjonalnego, właśnie w ramach ZIT, wynikało z jego działań.
       - Z mojej inicjatywy zarząd przyznał takie prawa miastu – dodał Wróblewski.
       Jak dodał kandydat na prezydenta teraz liczy się to, żeby środki odpowiednio wykorzystać, tworzyć dobre strategie i projekty, w programie pojawia się również stwierdzenie, że zanim to nastąpi trzeba poprawić stan finansów miasta. Jak? Zanalizować budżet, wprowadzić program zarządzania długiem publicznym, wprowadzić oszczędności we wszystkich obszarach gospodarki miejskiej "tam, gdzie wydatki są nieuzasadnione i złączone głównie z działaniami o charakterze polityczno – populistycznym".
       Wróblewski chciałby również powrotu do idei Europarku (koncepcja powstawała od 2003 do 2009 r., wtedy, gdy miastem rządził Henryk Słonina), czyli terenów przeznaczonych na inwestycje sportowe, rekreacyjne, turystyczne.
       Czy pomysły tego komitetu znajdą uznanie u wyborców? O tym przekonamy się w najbliższą niedzielę, 16 listopada, podczas wyborów samorządowych.
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • Powiedz pan lepiej co zrobisz bez kasy unijnej jak wtedy znajdziesz kasę nie zagłosuje na pana.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  36 8
  wyborca45(2014-11-10)
 • @wyborca45 - dokładnie tak jak piszesz. Wszyscy kandydaci mamią tylko unijną zapomogą, jakby nie widzieli, że warmińsko-mazurskie pomimo największych pieniędzy jest nadal w najgorszej sytuacji. Nikt nie ma poważnej wizji dla tego miasta, za mały format kandydatów. Może lotnisko w szymanach, tramwaje w olsztynie czy termy warmińskie, na które m. in. idą pieniądze elbląskich podatników, to zmienią? Zwolennicy pozostania Elbląga w warmińsko-mazurskim nadal tego nie widzą, bo wydaje im się że jesteśmy "2gim miastem w wojewodztwie" i mamy zapomogę. .. no cóż, może trzeba kolejnych 15 straconych lat żeby zrozumieli.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  26 5
  Jonas(2014-11-10)
 • Co ten gość o twarzy znudzonego mopsa może zaproponować. Nic!! Tylko nadal to samo: zadłużać, zadłużać a po nas choćby potop.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  37 13
  przecientny-wyborca(2014-11-10)
 • Naszego miasta nie stać na eksperymenty i dlatego musimy w dniu 16 listopada 2014 r i to w 1 turze wybrać pana Wróblewskiego na prezydenta Elbląga.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23 45
  wiza(2014-11-10)
 • Panie Wróblewski czego chęć - czy nie chęć - wszystko to w języku wyborcy i Waszych obietnicach ????? Przypomni Pan Rozwalenie Spocu rękawki WPECU Pan Był k-k w wydziale UM i co ???? przylożył Pan palec czy tylko palec do zwolnień setek pracowników. Chcieliśmy utworzyć spółki pracownicze??? ale nie, bo były układy i są do dzisiejszego dnia, życzymy Panu wysokiej drabiny, choć szczeble są wąskie> > > >
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17 7
  Staredzieje(2014-11-10)
 • Facet doświadczony, kompetentny o dużej kulturze osobistej- Witold Wróblewski, to najlepszy kandydat na prezydenta Elbląga.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16 35
  100%Elblążanin(2014-11-10)
 • Wróblewski zna się na inwestycjach, prowadzeniu miasta, zarządzaniu ludźmi- świetny kandydat na prezydenta. Popieram.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16 37
  100%Elblążanin(2014-11-10)
 • 8 lat byłeś viceprezydentem i co zrobileś???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  40 14
  pytający-zaciekawiony(2014-11-10)
 • Dyrektorzy elbląskich szkól startujący w wyborach do Rady Miejskiej w razie wygranej jak jeden mąż dotychczas rezygnowali z mandatu na rzecz koleżków z komitetu. Żaden z nich nie ma zamiaru zamienić pensji dyrektora na dietę radnego. Jest to lekcja wychowania obywatelskiego dla uczniów prowadzonych przez nich szkół. Zobaczymy jak będzie w tym roku. Myślę, ze dziennikarze po wyborach przyjrzą się temu tematowi i w razie rezygnacji tych kandydatów ostro napiętnują takich kandydatów na radnych. A jak było rok temu Panie Wróblewski w poana komitecie???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  31 3
  Nazająca(2014-11-10)
 • Nie ma lepszego kandydata. Wróblewski plus radni z Platformy to może być dobre połączenie. Jeżeli chodzi o Radę, to głosuję na kandydata z PO, ale daję szansę takiemu, który nie ma złych politycznych nawyków. Ma radzić, wsłuchiwać się w potrzeby wyborców, a nie kłócić się z opozycją i pompować swoje ego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 28
  (2014-11-10)
 • Jak to jest JUŻ RAZ Elblążanie oddali głos na komitet W. W. i co wypiął się poszedł do olsztyna do sejmiku. A tam tak dzielił kasą że do Elbląga co z nosa skapnie a wszystko na olsztyn. TO PŁYŃ NA olsztyn i nie wracaj!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  28 5
  (2014-11-10)
 • Naszego miasta NIE STAĆ na kolejne zmarnowane lata pod rządami PO, PIS czy SLD - to towarzystwo wielokrotnie pokazało, że niewiele potrafi - no może tylko żyć wygodnie za nasze pieniądze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 8
  głosujęnaEKO(2014-11-10)
Reklama