UWAGA!

Wraca sprawa sprzedaży koszar. Głosowanie 31 lipca

 
Elbląg, Czy w sprawie koszar zapali się w ratuszu zielone światło?
Czy w sprawie koszar zapali się w ratuszu zielone światło? (fot. AD, archiwum portEl.pl)

31 lipca odbędzie się dodatkowa sesja Rady Miejskiej w Elblągu. Powodem posiedzenia w środku wakacji jest sprawa sprzedaży części koszar przy ul. Lotniczej. To już trzecie podejście prezydenta, który chce, by radni wyrazili zgodę na takie transakcje. Pod młotek ma pójść 10 działek, w większości zabudowanych.

Na ostatniej czerwcowej sesji zabrakło jednego głosu, by prezydent uzyskał zgodę radnych na sprzedaż koszar.  Czy teraz będzie inaczej? Na zielone światło radnych, jak twierdzi prezydent Jerzy Wilk, czeka pięciu inwestorów, wśród nich Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna, Muzeum Archeologiczno-Historyczne, właściciel złomowca czy producent wiatrakowców z Gdańska. W programie lipcowej sesji jest jednak aż 10 projektów uchwał dotyczących zgody na sprzedaż poszczególnych działek, których orientacyjne ceny wahają się od 300 tysięcy złotych do 4 milionów zł. W sumie wartość nieruchomości oferowanych do sprzedaży wynosi 13 milionów złotych. Jeden z gruntów, przeznaczony pod działalność muzeum, ma być oddany w trybie bezprzetargowym w użytkowanie wieczyste na preferencyjnych warunkach. Muzeum chce w tym miejscu realizować projekt związany z konserwacją ceramiki, który powstał we współpracy ze szkołą wyższą z Belgii.
       Decyzja w sprawie sprzedaży części koszar należy do radnych, podczas ostatniego głosowania " za" byli wszyscy radni PiS oraz radny SLD Henryk Horbaczewski, od głosu wstrzymali się radni Komitetu Wyborców Witolda Wróblewskiego i to właśnie ich głosy podczas lipcowej sesji mogą przeważyć szalę na korzyść prezydenta.
      
      
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Proszę o nagranie całego spotkania i wrzucenie na youtube
 • Czyżby p. Wilk miał jakieś zobowiązania wobec któregoś ze starających się o działkę przy ul. Lotniczej? Za niecałe 4 miesiące wybory, a więc wstrzymanie się tą decyzją jest ze wszech miar wskazane.
 • Jak wieść gminna niesie na nadzwyczajnej sesji rady miasta 31 lipce dojdzie do cyrku! Być może teren po jednostce wojskowej podziela na pięć kawałków i tak cztery działki wzdłuż torów następnie pas na budowę drogi łączącej lotnicza-akacjowa i piąta działka. (bez dostępu do torów) Dziwi i śmieszy o zgrozo, że pomysł jest ludka z opozycyjnej partii ?! Po co więc było się sprzeciwiać podziałowi i sprzedaży tego terenu na wcześniejszej sesji rady miasta? Wciąż tylko polityka i słupki sondażowe, a gdzie jest tutaj interes społeczny nas mieszkańców? A może znowu w myśl " my wam, a wy nam" a głupi lud niech się domyśla o co chodzi?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  3
  urnochód(2014-07-24)
 • Jak dla mnie nie wstrzymanie się z tą decyzją do czasu wyborów to gwóźdź do trumny obecnego Prezydenta. Szczególnie, jeśli działkę za grosze dostanie pewna uczelnia. .. i Pan D. będący z tej samej partii politycznej co P. Wilk.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  1
  anonimek1(2014-07-24)
 • lepiej trzymać w niewiadomym celu, ochraniać, spłacać kredyt i poczekać aż będą ruiny i wtedy to będzie wartość historyczna bezcenna. .. ..
 • radni Komitetu Wyborców Witolda Wróblewskiego czy macie jakiś tajny plan inwestycyjny
 • Koledzy z PIS-u p. Wilka chyba mocno naciskają go bo te koszary to łakomy kąsek dla inwestorów. Prezydent chce wszystko wysprzedać i dać nogę.
 • chcą kupic koszary na otwarcie złomowca. Niech miasto wydzierzawi i na jakiś porządny biznes.
 • Skomentuję wydarzenie używając języka elit politycznych PO. „ PiS robi. askę Radnym” czyli „ handlują pod stołem i dogadują finanse” . To co napisałem to oczywiste skróty myślowe powszechne w polskiej polityce, które należy rozumieć następująco. Właśnie trwają negocjacje z klubami i Radnymi w temacie sprzedaży nieruchomości miejskich i dobrych cen co zagwarantuje nowe miejsca pracy i dynamiczny gospodarczy rozwój miasta. Czerwony
 • A idźże człowieku na sesję i pooglądaj " na żywo" !
Reklama