UWAGA!

Ws. tragedii na Cieplicówce

 
Elbląg, Do tragedii doszło 13 kwietnia na Cieplicówce. W ogniu zginęła czwórka doświadczonych żeglarzy
Do tragedii doszło 13 kwietnia na Cieplicówce. W ogniu zginęła czwórka doświadczonych żeglarzy (fot. arch. WS)

Czworo żeglarzy zginęło, bo maszt jachtu, którym płynęli, zahaczył o linię wysokiego napięcia. Zostali śmiertelnie porażeni prądem, a jednostka stanęła w ogniu - taką opinię wydał biegły z zakresu pożarnictwa. Prokuratura nadal bada okoliczności tragicznego wypadku na Cieplicówce.

Cieplicówka należy do cieków nieżeglownych. Miejscowi przyznają, że prędzej spodziewaliby się tam ujrzeć kajakarzy niż załogę jachtu. Skąd zatem 13 kwietnia wzięła się tam "Atlanta"? Jedna z hipotez zakłada, że żeglarze, którzy wybrali się w rejs wodami Zalewu Wiślanego, chcieli przeczekać w tym miejscu nadchodzącą burzę. Okoliczności wypadku, w którym zginęły cztery osoby w wieku od 49 do 55 lat, bada Prokuratura Rejonowa w Elblągu.
       - Jak wynika z opinii biegłego, jacht zahaczył masztem o linię wysokiego napięcia, co spowodowało porażenie prądem o wysokiej mocy czwórki osób, które były na pokładzie- informuje Jolanta Rudzińska, rzeczniczka elbląskiej prokuratury. - Jednostka stanęła w ogniu. Nie było szansy na uratowanie jej załogi. Biegły wykluczył, by pożar został spowodowany w inny sposób np. w wyniku wybuchu zbiornika z paliwem czy zaprószenia ognia.
       Prokuratura ma protokoły z sekcji zwłok ofiar, czeka jeszcze na opinię biegłego z zakresu żeglugi śródlądowej.
       - Dlaczego doświadczeni żeglarze wpłynęli na te wody i dlaczego nie złożyli masztu - tego zapewne nigdy się nie dowiemy - kończy prokurator Rudzińska.
      
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • [*]
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  1
  UczeniicaPaniBeatki(2014-06-02)
 • Myślę, że roztrzasanie tego teraz dlaczego tak się stało nie wróci juz życia Pani Beatce i reszcie załogi. To już i tak niczego nie zmieni. Niech spoczywaja w spokoju. [*]
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  3
  dawnauczennicasp12(2014-06-02)
 • ODPŁYNĄŁ TOM DO HILO. Odpłynął Tom, zostałem sam. - Odpłynął Tom do Hilo. I ja kiedyś dotrę tam. - Odpłynął Tom do Hilo. Ref. : Do Hilo, gdzieś hen, daleko stąd. Co zrobić mam? Odpłynął Tom do Hilo. Odszedł Tom, hen, w siną dal. Zabrał śmiech, zostawił żal. Odszedł Tom, gdzie cierpień kres. Pan go wziął z padołu łez. Odpłynął Tom, porzucił nas. Na każdego przyjdzie czas.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  Jescestwo(2014-06-02)
 • [*]
 • Co za bzdury tu wypisujesz? Porażenie prądem kilkunastu tysięcy wolt powoduje, że śmierć następuje natychmiast.
 • Gdyby stali na ziemi i dotknęli ręka to pewnie śmierć na miejscu, tu pewnie spora cześć poszła po najmniejszej linii oporu masztem do wody, oni dostali przy okazji
 • ciekawe czy byli trzeźwi. .. wiem, że pewnie oburzy co niektórych mój komentarz ale czy nie byli pod wpływam alkoholu też powinni zbadać
 • Powiedzcie co to za biegły, skoro nie widzi, że to nie była linia wysokiego napięcia (od 100kV w górę) tylko średniego (dokładnie 15kV)
 • Zaniedbania braku zaznaczenia linii wysokiego napięcia. Winny-Wcisla Jerzy, on lobbuje Pętle Żuławska i zaniedbał informacje aktualizacje map nawigacyjnych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  9
  kokospoko(2014-06-02)
 • Do ciekawskiego: byli trzeźwi
 • MariuszLewandowski-Fc www.stowarzyszeniepodzaglami.pl pozycja 1 mapy - Cieplicówka. Materiały dostała Policja Prokuratura Urząd Marszałkowski Maria Kosecka i Premier Donald Tusk. Jak widać nikogo z nich nie interesuje że może się to powtórzyć. Janusz Nowak na sesji Rady Miasta 24 kwietnie nie maił dość przyzwoitości i szacunku żeby uczcić pamięć zmarłych minutą ciszy. Ciekawe czy zechce tak uczcić Jaruzelskiego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  17
  MariuszLewandowski-Fc(2014-06-02)
 • Byli moimi dobrymi znajomymi, jeszcze nie mogę się z tym pogodzić. Nie rozumiem czemu miał służyć ten artykuł, co autor miał na myśli, Jaki chory interes nim kierował. Nie ma tu żadnych nowych treści, ani faktów. skoro to pogoń za tanią sensacją to udało się. Czy anonim ukrywający się pod literą " A" nie ma odwagi podpisać się z imienia i nazwiska. Trochę taktu mój panie, jeżeli nie masz nic istotnego do przekazania to zamilknij, nie rozdrapuj świeżych ran bliskim i rodzinie. Myślenie ma przyszłość, zanim zabierzesz głos pomyśl.
Reklama