UWAGA!

Wściekły lis

W lesie przy jednostce wojskowej znaleziono martwego lisa. Badania wykazały, że był on chory na wściekliznę. Lis został najprawdopodobniej zagryziony przez bezdomne psy. Jednego z nich udało się już złapać i uśpić.

W Elblągu odnotowano przypadek wścieklizny u lisa. Zwierzę znaleziono w lesie, przy jednostce wojskowej, tak zwanej dawnej Prochowni. Badania laboratoryjne zwłok zwierzęcia wykazały, że był on chory na wściekliznę. Według wstępnych informacji uzyskanych w biurze Powiatowego Lekarza Weterynarii w Elblągu, lisa zagryzły najprawdopodobniej dwa bezpańskie psy. Służbom schroniska dla zwierząt udało się złapać jednego z nich i uśpić.
     - W województwie warmińsko - mazurskim od początku roku odnotowaliśmy już 253 przypadki wykrycia wścieklizny u zwierzęcia dziko żyjącego - powiedział Ludwik Bartoszewicz, zastępca Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii.
     Chore na wściekliznę zwierzęta to w zdecydowanej większości lisy, ale też jenoty i kuny. W kwietniu w całym województwie prowadzona była akcja zrzucania szczepionek z samolotów. W powiatach elbląskim i braniewskim takie akcje prowadzone są od kilku lat i ognisk wścieklizny odnotowuje się tu mniej.
     - Przypadek wścieklizny w Elblągu można wytłumaczyć tym, że odbywają się częste migracje nawet chorych zwierząt z terenów wschodnich, a tam na efekty szczepień trzeba będzie poczekać - dodał Ludwik Bartoszewicz.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Lis zagryziony przez bezpańskie psy zagryzł je, a służby schroniska dla zwierząt złapały jednego z nich i go uśpiły. Gdzie przyjmuje najbliższy psychiatra?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Drzazga(2001-05-29)
Reklama