UWAGA!

Wspólna służba ze Strażą Rybacką

 
Elbląg, Wspólna służba ze Strażą Rybacką
fot. nadesłana

Policja w ramach współpracy ze strażą rybacką prowadzi dziś (14 listopada) działania, których celem jest przede wszystkim ograniczenie nielegalnego połowu ryb. Mundurowi legitymują wędkarzy i sprawdzają wymagane do połowu dokumenty. Wspólne służby pełnione są cyklicznie i nadal będą kontynuowane.

Dzisiaj rano patrol składający się z policjanta oraz 3 funkcjonariuszy społecznej straży rybackiej wyjechał w teren. W ciągu kilku godzin przeprowadzą oni wspólną akcję, której celem jest m.in. ograniczenie nielegalnego połowu ryb. Kontrole prowadzone są: wokół jeziora Drużno, przy rzece Elbląg i Nogat oraz przy rzece Wąska, jak również przy Kanale.
       Funkcjonariusze kontrolują wędkarzy pod kątem posiadania uprawnień do prowadzenia amatorskiego połowu ryb oraz sposobu jego prowadzenia. Do tej pory wystawili już mandaty karne za wędkowanie bez uprawnień, łowienie niewymiarowych ryb i połów ryb w niedozwolony sposób. Ponadto, podczas służby sprawdzają czy osoby przebywające nad wodą nie popełniają innych wykroczeń.
       Policja i Straż Rybacka apelują, aby pamiętać, że osoby łowiące ryby winny posiadać przede wszystkim kartę wędkarską oraz zezwolenie od Polskiego Związku Wędkarskiego. Ponadto należy pamiętać o obowiązku przestrzegania przepisów Ustawy w zakresie: wymiaru ochronnego ryb i ich okresu ochronnego.
      
asp. Katarzyna Trochimczuk, Zespół Prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • żałosne. .
 • Polowanie na amatorsko łapiących ryby ?????
 • Co to jest " Kanał Warmiński" ?
 • a to co zabiorą kłusownikom wezmą sobie albo sprzedadzą jak zwykle
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  3
  smiechuwarte(2014-11-14)
 • znowu polowanie na najuboższych bo niby kogo oni połapią psia krew ? Tylko biedaków którzy nie mają co do garnka włożyć a już na pewno nie mają kasy na karę. Ja pracuję za najniższą i też mnie nie stać na karte bo to złodziejstwo. Rozumiem jakieś normalne składki ale nie takie jak ktoś idzie 5 razy w roku na ryby. Kłusownictwem trudnią się zorganizowane grupy a nie ludzie którzy złowią na wędkę 3 płotki. To jest poje. .ba. ne państwo z idiotami w rządzie okopanymi służbami represyjnymi wyżywającymi się na najbiedniejszych a góra pławi się w dobrodziejstwie na pewno nie dorabiając się uczciwie.
 • Proponuje zakup zezwolenia na wody morskie - cena tylko 49zl do kupienia w kapitanacie Portu - Frombork, Tolkmicko, Sztutowo. Mozna lowic na morzu, zalewie wislanym, rrzece elblag od ujscia do mostu z S7.
 • Teraz czekamy na współpracę policji z kanarami w sprawdzaniu biletów w komunikacji miejskiej?
 • W skrócie to bardzo dobrze!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  5
  ZenekP.(2014-11-14)
 • Wreszcie te szarpidruty z rzeki Elbląg wyniosły się. Pewnie łowią na zalewie. Widziałem wiosną, jak katowali w okresie ochronnym niewymiarowego sandacza. Szkoda tylko, że teraz tam robią rzeznię.
 • Na zdjęciu miejscowość Stankowo - rezerwat przyrody Jezioro Drużno
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  JanekzNowegoDolna(2014-11-14)
 • czekamy na wspólne patrole policji z księżmi, zdunami i prostytutkami w kolejnych akcjach
 • Śmieszne to jest. Tych wielkich lewizn nie ma komu sprawdzać, a jak Pan Henio złowi sobie 3 patelniaki to prawie kryminał. Ale jak zatruli całe jezioro ryb to wszystko ucichło, nie ma winnych. .. Pamiętam jak na mazurach się skradali swoją motorówką i patrzyli na reakcje. Zawsze mieliśmy pozwolenie to sobie siedzieliśmy ja gdyby nigdy nic. Mało tego czy za kasę z tych pozwoleń coś robią dobrego dla tych ryb i całego ekosystemu? Bo coraz mniej - prędzej poniemiecki karabin niedługo się złowi. Niech szukają tych no łowią na jakiś prąd i sieci, a nie kogoś kto stoi z wędką cały dzień dla dwóch ryb.
Reklama