UWAGA!

Teraz ja - Wygrał „wykon”

 Elbląg, Wygrał „wykon”
fot. TVP

Ostatnie tygodnie świadczyły o niespotykanym jak dotąd zaangażowaniu mieszkańców i ekspansji reklamy Elbląga. Wszystko to dzięki Ryszardowi Rynkowskiemu i jego „szesnastce”, którzy zareklamowali nasze miasto w topowych masmediach. Szkoda, że zamiast powszechnie krytykowanych reklam przy szosach nie rozwieszono zdjęć z teamem Ryszarda...

Rynkowski sprawił nam nie lada frajdę, a nazwa miasta chyba już nigdy nikomu w Polsce nie będzie kojarzyć się z... Ełkiem.
       W mojej subiektywnej ocenie w finale „Bitwy na głosy”, niezasłużenie wygrał „wykon”, a nie „wykonanie”. Wygrała młodzież z okolic Brzegu, która w desperacji, niewiele większej od elblążan „pykała” sms-y, zwłaszcza po tym, jak na półmetku konkursu pokazano, że „Ricardo” prowadzi. Na pewno będą różne dywagacje na temat wartości utworów serwowanych przez oba teamy w czasie całego konkursu. Zwyciężyła muzyka z Jamajki. Jest to prosta muzyka ludzi, którzy muszą leżeć pod palmą, ze względu na wysoką temperaturę i wysoki stopień bezrobocia... W rytmie tej muzyki można zagrać wszytko, co udowodnił szef tej grupy. Oczekiwałem nawet, że w finale zagra i zaśpiewa utwór ambitny, np. „Dziwny jest ten świat” Niemena. Rozkwit tej muzyki zakończył się ze śmiercią ikony, którą był Bob Marley - powód, rak skóry (czerniak - melanoma maligmus cutis ) z tytułu zbyt długiego opalania (tu ostrzegam, bo lato już prawie jest).
       „Ricardo” według mnie miał ciekawszy i jednocześnie europejski repertuar, który skierowany był do szerokiego spektrum polskiej publiki.
       Uważam jednocześnie, że elblążanie głosując stanęli na wysokości zadania. Za swoje pieniądze wypromowali miasto. Przegrały takie aglomeracje jak Warszawa, Poznań, czy Łódź. Teraz piłka jest po stronie Władzy i naszego panującego Prezydenta, którzy dostali prezent od elblążan i regionu. Co niezwłocznie powinni zrobić? Moja propozycja :
       1. Przekazać 100 tyś zł na cel Ryszarda – taki jak planował, gdyby wygrał;
       2. Pomóc finansowo w realizacji tournee Ryszarda, które planował jak zostanie zwycięzcą – według mnie nim jest;
       3. Zorganizować kilka koncertów w mieście, a zwłaszcza w pasie nadmorskim - od Mikoszewa po Piaski - tylko tam miliony wczasowiczów spotkać się będą mogły z Ryszardem i jego zespołem, oraz przynajmniej jeden w Kaliningradzie – wszystko jeszcze tego lata;
       Tak więc urzędnicy z Ratusza! Nie zaprzepaśćcie szansy jaką Wam dano, aby nie zaśpiewać po sezonie, jak w „Weselu” Wyspiańskiego... coś o rogu.
      
Elbingerer
Liczba publikacji: 146
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
2.1 19 40

A moim zdaniem...

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • W rzeczy samej, tak jak w artykule.
 • ktos jest zazdrosny o to ze wygral bednarek a nie rynkowski! smutni ludzie. ..
 • zadna grupa nie pokazala mistrzostwa. wszystko to bardzo naciagane bylo.
 • Uważam, że grupa RR była bardzo dobra. Część krytykanckich opinii wynika z tego, że na muzyce się nie znają, ponadto zapominają, że większość z nich to są amatorzy. Z tym, że ich amatorstwo jest nieporównywalnie większe od amatorszczyzny krytykujących internautów. I do tego złośliwych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bozydar(2012-05-07)
 • Panie autorze ile pan piwa wypił zanim takie brednie pan piszesz, Jamajka to taki sam kraj jak Polska u nas jest grusza a tam palma
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zdegustowana artykułem(2012-05-07)
 • " Zdegustowana artykułem"- nikt nie broni śpiewać pod gruszą ( ta forma wczasów minęła wraz z " komuną". ) Jak nie lubisz Elblaga to sie przenieś do Brzegu. .. i zobacz jakie tam jest bezrobocie.
 • Panie Sławomirze. .. Zbyt poważne wnioski wyciąga Pan z niezbyt poważnego programu TV. Trasa koncertowa po mierzei ? Występ w Kalliningradzie ? 100 tys. złotych z miejskiej (naszej) kasy ? Chyba Pan leżał pod tą palmą i coś na głowę spadło. ..
 • W tych artykułach idzie Pan na ilość ?. .. bo chyba nie na jakość. ..
 • Ryszard. .. zazdroszcze Ci talentu, ale i tych " lasek także.
 • co najmniej od ćwierćfinału było widoczne kto ma wygrać i nasze sms były wysyłane, bo były.
 • Ja się zgadzam w 100% z artykułem! i wielkie dzięki dla pana Ryszarda, że tak wypromował nasze miasto. I tak wygraliście!
 • a co bezrobocie ma do programu tv ? artykuł nijaki tak jak zakończenie pana Rynkowskiego i tyle.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zdegustowana artykułem(2012-05-07)
Reklama