UWAGA!

Zabawa na cztery łapy

 
Elbląg, Psi park powstanie w miejscu, gdzie znajduje się mała niecka basenu odkrytego
Psi park powstanie w miejscu, gdzie znajduje się mała niecka basenu odkrytego (fot. MS)

Psi wybieg wyposażony w urządzenia zabawowo-treningowe powstanie w parku Dolinka. Miasto przeznaczy na ten cel 100 tys. zł. Czworonogi będą mogły wybiegać się, poćwiczyć, pobawić na przygotowanym dla nich terenie jeszcze w tym roku.

W Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Zielonej Górze, a teraz także w Elblągu powstanie plac zabaw dla psów. Tu czworonogi będą mogły czuć się swobodnie bawiąc się i ćwicząc. Środki na inwestycję – 100 tys. zł – znalazły się w kasie budżetu obywatelskiego. Jej realizacja ma nastąpić jeszcze w tym roku.
       Psi wybieg zlokalizowany będzie przy ul. Spacerowej - w miejscu, gdzie znajduje się mała niecka basenu odkrytego (planowane jest zasypanie niecki).
       Podzielony będzie na dwie części: spacerową i zabawowo-treningową. Będzie też ogrodzony i wyposażony w urządzenia zabawowo - treningowe dla psów, kosze, dystrybutory na woreczki do sprzątania po psach oraz ławeczki.
       - Lokalizację, sposób zagospodarowania i wyposażenia parku dla psów Zarząd Zieleni Miejskiej konsultuje z osobą, która zgłosiła ten pomysł do budżetu obywatelskiego – mówi Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego. - Do chwili obecnej wykonane zostały prace porządkowe i pielęgnacyjne oraz koncepcja zagospodarowania terenu i dokumentacja wykonawcza. Wkrótce rozpocznie się grodzenie terenu, a następnie jego wyposażanie.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama