UWAGA!

Zakaz kąpieli w rzece Elbląg i w Kumieli

 Elbląg, Zakaz kąpieli w rzece Elbląg i w Kumieli

Jak co roku w okresie wakacji Departament Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UM Elbląg przypomina, że obowiązuje całkowity zakaz kąpieli w rzece Elbląg i w Kumieli. Informują o tym również specjalne znaki.

Rozpoczęły się wakacje, a wraz z nimi sezon na kąpiele i odpoczynek nad wodą. Departament Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego zwraca uwagę na corocznie powracający problem, jakim są cieszące się wyjątkową popularnością dzikie kąpieliska. W Elblągu jest ich kilka i każde z nich jest niebezpieczne! Do takich miejsc w szczególności zaliczyć trzeba rzekę Elbląg w rejonie mostu kolejowego przy ul. Junaków, a także tzw. „ciepłą wodę” przy ul. Mazurskiej. Miejsca te nie bez powodu kojarzone są z wypadkami i utonięciami. W okresie wakacyjnym będą one pod specjalnym nadzorem patroli wodnych różnych służb mundurowych - policji, straży granicznej lub ELWOPR, które będą surowo egzekwować przepisy. W tych miejscach ustawiono znaki zakazu kąpieli. Za złamanie zakazu kąpieli grozi mandat karny - do 250 zł lub kara nagany. Tę kwestię reguluje art. 55 kodeksu wykroczeń.

Bardzo niebezpiecznym miejscem do schłodzenia jest również koryto rzeki Kumieli, na wysokości wodospadu w Parku Dolinka. Jest tam wyjątkowo ślisko, a nurt wody spadającej z wodospadu jest niezwykle silny. Miejsce to, choć posiada wydzieloną plażę, nie jest przeznaczone do kąpieli. Apelujemy do rodziców i opiekunów, aby sprawdzali, gdzie ich dzieci spędzają czas wolny, ale przede wszystkim sami nie zabierajmy naszych pociech na dzikie kąpieliska. W takich miejscach o tragedię nietrudno.

Pamiętajmy! Każde zauważone niedozwolone zachowanie należy zgłosić Policji, Straży Miejskiej lub Miejskiemu Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel. 55 239-30-40), które przekaże informację do stosownej służby. Nic jednak nie zastąpi zdrowego rozsądku, o który apelujemy podczas wakacji. Lekkomyślność i brawura często ma cenę życia lub zdrowia.

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Uprzejmie donoszę, że kilka dni temu obsada smoczej łodzi zażywała kąpieli w rzece Elbląg. Proszę ich odszukać i ukarać mandatem karnym. Dziękuję. Życzliwy Polak.
 • Łódź w Elblągu?!
 • A ja widziałem kilka psów kąpiących się i właścicieli, którzy nie reagowali. Trzeba tam jeszcze dodatkowy monitoring dać za 300tys. Hashtagi: #Gk
 • Budować basen taki jak kiedyś a nie jakieś kałuże. Może on też spełniać rolę zbiornika retencyjnego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  0
  Niezadowolony(2023-06-28)
 • Pierwszy od kilku lat artykuł który nie jest "kopiuj wklej" z wcześniejszego roku. Rok temu powielając artykuł to de..z nas robili. W tym roku nowe znaki, nowy artykuł. Chyba te podwyżki w końcu zadziałały na chęć do pracy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kot119(2023-06-28)
 • Czyli można, tylko trzeba czasem zapłacić :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  Na bogatosci(2023-06-29)
 • Jak można pływać i kąpać się w miejscach niebezpiecznych narażając się na utonięcie ?, kiedy w mieście jest najdłuższy basen w Europie !. Nie mogę tego zrozumieć. Może trzeba hamulcowego celebrytę dyscyplinarnie zwolnić ze stanowiska Prezydenta i wygonić z miasta wraz z całą jego świtą doradców. To skandal aby mieszkańców odsyłać do małego Pasłęka na bezpieczne kąpielisko, tam jednak można. Z tym basenem to tak jak z przejściem podziemnym na ulicę Lotniczą, drogami rowerowymi, remontami ulic i budową Portu Morskiego. Brakuje jeszcze w przestrzeni miejskiej tylko odlanych z brązu postaci słynnego na cały kraj celebryty !
 • Kiedy rozliczenie urzedasow odpowiedzialnych za doprowadzenie basenu przy spacerowej do ruiny? Swoim niechlujstwem i niegospodarnością narazili nas na ogromne koszty podniesienia tego obiektu z gruzów. Powinni za to zostać skazani co najmniej na 15 lat za niegospodarność. Ich majątki przejąć, zlicytować i przeznaczyć na odbudowę basenu. Elblążanie tego oczekują. Mam nadzieję że jak PIS wygra w Elblągu to się weźmie za rozliczenie łotrów którzy dopuścili się tej niegospodarność i dalej chodzą na wolności.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  Mama Stiflera(2023-06-29)
 • Patriota słuchając disko-polo ma w nosie zakazy po 6 browarach.
Reklama