UWAGA!

Zaproś wiosnę do siebie

 Zaproś wiosnę do siebie
fot. Michał Skroboszewski

Kwiecień to dobry miesiąc na to, by zmienić coś w swoim ogrodzie oraz otoczeniu. Sprzyja temu pogoda i ogromna ilość kwiatów, jakie znajdziecie w Gospodarstwie Ogrodniczym Piotra Zimińskiego. Zobacz zdjęcia.

Własny ogród, kwiaty rosnące na balkonie albo te, które trzymamy w domu dają dużo radości. Każdy więc chce, by rośliny bujnie rosły i jak najdłużej wyglądały dobrze. Trzeba więc pamiętać, że wybierać takie, które wzrastały w dobrych warunkach, pod fachową opieką.
       Takimi właśnie roślinami dysponuje Gospodarstwo Ogrodnicze Piotra Zimińskiego, które tworzą ludzie zajmujący się ogrodnictwem od wielu lat. Coś dla siebie znajdą tu więc ci, którzy potrzebują ładnego kwiatka na balkon, jak i ci, którzy chcą obsadzić ogród.
       Na wiosnę polecają się pełne kolorów, rozłożyste bratki wiszące (odmiana cool wave). Pełne barw, od tych klasycznych – białych, żółtych i niebieskich, aż po bordowe, liliowe, krwistoczerwone czy dwubarwne, zarówno te większe, jak i drobnokwiatowe.

  Zaproś wiosnę do siebie
fot. Michał Skroboszewski

 Na uwagę zasługują również bujne hortensje. To bardzo wdzięczne rośliny wieloletnie, które od marca do maja mogą stać w domu. Można je przenieść na zewnątrz, ale już po "zimnej Zośce", która przypada 15 maja.
       Kwiecień to także dobry miesiąc na to, by pomyśleć o kupnie stokrotek. Te skromne kwiaty świetnie radzą sobie z zimną pogodą i najlepiej się czują na zewnątrz. Ponadto odmiana, którą znajdziecie w Gospodarstwie Ogrodniczym Piotra Zimińskiego nadaje się do... jedzenia. Została zaprojektowana tak, by chętni i ciekawi nowych smaków mogli spróbować kwiatów tej rośliny, np. w sałatce.
       Równie ciekawą rośliną jest lak pszonak, który świetnie sprawdzi się np. w kwietniku. Popularny w Anglii czy we Francji, u nas nieco mniej znany. Trzeba tylko pamiętać, że to roślina, która nie zimuje w naszej strefie klimatycznej, ale na tę porę roku można schować ją do chłodnego pomieszczenia.
      
      

Gospodarstwo Ogrodnicze Piotr Zimiński
       ul. Druska 15
       Tel: 55 233 77 23
      
       Godziny otwarcia:

       Od poniedziałku do soboty
       Od godz. 8 do 16
      
      
--------Reklama-------
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie