UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zaśpiewaj i wygraj!

 
Elbląg, Patronat nad konkursem objął Ryszard Rynkowski
Patronat nad konkursem objął Ryszard Rynkowski (fot. arch. portEl, WS)

Jeszcze tylko do końca maja Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” czeka na zgłoszenia do udziału w konkursie wokalnym „Jedzie pociąg z daleka”. Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży, a patronat nad nim objął Ryszard Rynkowski.

Po pięciu latach Światowid wraca do organizacji Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego „Jedzie pociąg z daleka”. Ostatnia, piąta, edycja odbyła się w 2007 roku. Jego celem jest promocja młodych talentów i wspieranie aktywności artystycznej dzieci i młodzieży, a także popularyzacja twórczości Ryszarda Rynkowskiego.
       - Wracamy do idei konkursu ponieważ kształcimy kolejne pokolenia młodych wokalistów, którzy chcą mieć miejsce gdzie będą mogli pokazać swoje umiejętności - mówi Marta Osowska–Utrysko z Towarzystwa Muzycznego Eroica, współorganizatora konkursu.
       Tegoroczna edycja ma charakter ogólnopolski, a jednym z najważniejszych wymogów konkursu jest zaśpiewanie jednego utworu z repertuaru Ryszarda Rynkowskiego. W konkursie mogą brać udział wokaliści soliści, występujący z akompaniamentem instrumentalnym na żywo bądź z podkładem muzycznym. Wykonawcy prezentują dwa utwory. Czas prezentacji nie może przekroczyć 8 minut.
       Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży - górna granica wieku uczestników wynosi 20 lat. Będą oni startować w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych, uczniowie szkół gimnazjalnych, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.
       Aby wziąć w nim udział należy do 31 maja 2012 roku wysłać prawidłowo wypełnioną kartę zgłoszeniową dostępną na stronie internetowej www.swiatowid.elblag.pl. Zgłoszenia można wysyłać pocztą, faxem lub mailem. Szczegóły w regulaminie konkursu.
      
       Organizatorzy konkursu dla zwycięzców przewidzieli nagrody rzeczowe, ale nagrodą dodatkową do nagrody głównej w każdej kategorii wiekowej, będzie możliwość nagrania jednego wybranego przez uczestnika utworu w studiu nagraniowym CSE Światowid, w uzgodnionym terminie.
      
Edyta Jasiukiewicz, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama