UWAGA!

Zatorze na halę poczeka

 Elbląg, Mieszkańcy Zatorza dzięki swoim głosom wywalczyli już m.in. parking przed Gimnazjum nr 7, teraz czekają na halę
Mieszkańcy Zatorza dzięki swoim głosom wywalczyli już m.in. parking przed Gimnazjum nr 7, teraz czekają na halę (fot. MS, archiwum portEl.pl)

Przy Gimnazjum nr 7 przy ul. Lotniczej powinna powstać namiotowa hala sportowa. Wniosek mieszkańców wygrał głosowanie w budżecie obywatelskim w 2015 roku, ale do dzisiaj w tej sprawie nie ogłoszono przetargu. Urzędnicy twierdzą, że inwestycja będzie droższa niż zakładano.

Za budową hali namiotowej w Gimnazjum nr 7 w ubiegłorocznym budżecie obywatelskim głosowało 3191 mieszkańców Elbląga. Na projekt przeznaczono 480 tys zł. Według urzędników ratusza ta kwota okazała się jednak za mała.
       W piątek z autorami wniosku o budowę hali spotkał się wiceprezydent Janusz Nowak. Zaproponował, by rozłożyć inwestycję na etapy. Mieszkańcy się jednak na to nie zgadzają. Twierdzą, że zgłaszają się do nich firmy, które deklarują, że są w stanie postawić halę za 480 tysięcy zł.
       - Departament Inwestycji w ciągu najbliższych dni  skontaktuje się więc z tymi firmami i przeanalizuje ich propozycje – informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.
      
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Chłopie jak już przepisujesz tekst z innej gazety to chociaż zrób to dobrze. Wyjątkowo niezdolny pisma.
 • A o zadaniu największym, zwycięskim w edycji 2015 szanowny pan redaktor zapomniał? Czy niewiedza? Kompleks sportowo - rekreacyjny udostępniony użytkownikom. Podziękowania dla Tomka, za obie realizacje BO 2015 na Zatorzu.
 • Takie dziennikarze obrzydzaja nam karme ! Zamknonc ich w torbie po łiskasie !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  2
  jaimisiek(2016-05-02)
 • Pan TOMEK?oj ktoś ma tu złe informacie-a pan Tomek -dozorca osiedla próbuje zebrać laury ale niektórzy wiedzą czyj był to projekt-prawda panie Tomku?nieładnie pan się zachowuje
 • Laury zbierają wszyscy Ci, którzy na inwestycje z BO głosują. Chociaż bywa, że radni wszelkiego. .. światopoglądu, próbują się ' podczepić ' ale to żadna. .. nowość.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  pampi-ZAWADA(2016-05-02)
 • Pan Tomek, załatwił, sąsiedniej wspólnocie pachołki, a pod Lotniczą 13 stoją nieprawidłowo zaparkowane pojazdy, pułkowników, . Może by tak znaleźć jakieś hobby zamiast pilnować sąsiadów. Robson 60.
 • Na razie tworzy sobie szkoła ogródki. Kupuja kwiatki za dużą kasę które nie przetrwaja do jesieni, nie ma tam nauczycielki od biologii zeby posadziła kwiatki wieloletnie. A drzewka owocowe, po co?Jak widzę te marnotrawione pieniądze w tym gimnazjum to mnie szlak trafia, czy nie ma kontroli wydatków, to sa nasze pieniądze wydawane lekką ręką. Za te duperele by mieli połowę namiotu.
 • kim jest pan tomek/
 • Samozwańczym władcą " Zatorza ' jakich wielu w Elblążkowie.
 • Szanowna Pani, z tego co mi wiadomo, to sami nauczyciele przynoszą te kwiatki do wsadzenia, więc skąd te niedorzeczne podejrzenia o niegospodarności ?. Zwykła ludzka zazdrość ?, Proponowałabym zabrać się za gospodarowaniem własnym budżetem domowym, to i zapewne wszyscy beda Panią podziwiali i stawiali za wzór do naśladowania.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4
  0
  SprawiedliwyZatorzanin(2016-05-03)
 • Brawo Zatorzanka33,większych głupot nie czytałem od dawna. Zapewne podobają się te kwiatki które wkopują na terenie szkoły. Ale słuszna rada, kasę warto pilnować, ale w pierwszej kolejności swoją. Niewiedza powoduje głupie podejrzenia, o niegospodarności, a w szczególności osób Pani pokroju, która zapewne sama nic nie robi. Rozmawiałem z jednym z nauczycieli, który mówił że to sami nauczyciele dostarczają kwiatów do sadzenia, a to akurat bardzo dobra inicjatywa. Warto naśladować dobre inicjatywy.
 • do zatorzanka33 Co się przyczepiłaś tego ogródka. Przechodziłem niedawno z żoną w sobotę i patrzę, a dzieciaki pracują przy tym ogródku. Dowiedziałem się od nauczycielki, że wygrali projekt na jego realizację. Zabiegali o kasę już kilka lat. Co Was tak boli! Ludzie! Ja wiem, lepiej nic nie robić i czepiać się innych. Może lepiej, żeby dookoła były chwasty po pas! Rzadko można spotkać ludzi, którzy się tak bezinteresownie zaangażują. Prawie co sobota ich widzę i w tygodniu. To świetny przykład do naśladowania, więc odczepcie się. Co do hali to urząd dał kichę, bo ktoś sprawdzał projekt zanim dostał dopuszczenie do głosowania, ale to już nie pierwszy przykład problemów z realizacją budżetu. W innych miastach tak nie ma. A przecież miała być to mała hala taka jak przy SP19 lub 1 i z pewnością miasto może coś z tym zrobić. Problem jest, lecz to nie wnioskodawcy decydują czy dyrektor, ale Urząd Miasta. A co z młodzieżą, która zbierała głosy? Czy ktoś sprawdził koszty budowy w innych miastach. Jestem budowlańcem, więc mnie to nie przekonuje, ten marazm i szukanie winnych nie wśród urzędników. Przecież wygrali tyloma głosami, ponad 3 tysiące. A może czas na realizację obietnic. Wkurzony
Reklama