UWAGA!

Żeby nam się chciało chcieć

 
Elbląg, Jak rozgrzać publikę, gdy sypie śnieg?
Jak rozgrzać publikę, gdy sypie śnieg? (fot. z obchodów Dnia Głupca, aut. AD)

Zachęcali do bitwy na poduszki i publicznego przytulania się. „Strajkowali” w rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych, świętowali Dzień Głupca, zorganizowali wieczór lampionów. Zaskakują, zaciekawiają, budzą pozytywne emocje. W piątek (23 sierpnia) Elbląski Oddział Abstrakcyjny będzie świętował drugie urodziny.

„Do przodu Elbląg! Niech się dzieje!” - te słowa najlepiej określają zapał i cele Elbląskiego Oddziału Abstrakcyjnego. EOA to grupa młodych, twórczych, szalonych ludzi, którzy w szarej elbląskiej codzienności wyszukują przestrzeni do niestereotypowych działań, biorą udział w zadaniach organizacyjno-technicznych wspierających ważne imprezy artystyczne, organizowane przez lokalne instytucje kultury i organizacje pozarządowe. Najczęściej i najchętniej „bawią się” ogniem prezentując fireshow. O abstrakcyjnym oddziale rozmawiamy z Kamilem Zimnickim.
      
       Czy pomysły się aby nie wyczerpują? Stawiacie głównie na kuglarstwo, szczudlarzy i oczywiście fireshow
.
       Kamil: - W tym roku, rzeczywiście, były to jedne z naszych priorytetowych działań. Można śmiało powiedzieć, że pierwsze urodziny Oddziału rozbudziły u nas na dobre chęć organizacji tego typu przedsięwzięć i niewątpliwie wpisały się na stałe w naszą działalność. Dzięki intensywnym treningom i zaangażowaniu, grupa ma za sobą już kilka sukcesów. Warto tu podkreślić występ na Festiwalu Woodstock przed ponad półmilionową publicznością czy też lokalne wydarzenia, jak Noc Muzeów w Nowym Dworze Gdańskim czy też animacje kuglarskie na Oblężeniu Malborka. W ten sposób chcemy także promować Elbląg. Ostatnie miesiące to także czas wymiany doświadczeń z innymi grupami podczas różnych wydarzeń branżowych, czego przykładem może być wyjazd kilku członków EOA na Festiwalu Rytmu i Ognia w Gdyni.
      
       Nie nudzicie się ze sobą?
       - U nas nie ma czasu na nudę! Grupa wzajemnie się inspiruje i motywuje do działania, wystarczy przyjść do naszej siedziby przy ul. Warszawskiej 55 aby się o tym przekonać. Po prostu zawsze coś się dzieje.
       Jak na obecne czasy i zaangażowanie młodzieży w działalność społeczną, dwa lata intensywnej pracy to dobry rezultat. Niestety, większość młodych wyjeżdża z Elbląga, co również może mieć wpływ na takie grupy, jak nasza. Wiele inicjatyw z czasem gdzieś zanika więc można też uznać, że to co robimy jest swojego rodzaju apelem do rządzących aby jednak nie zapominali o młodzieży i robili wszystko żeby ją tutaj zatrzymać. Zatem wspierajmy młodych i pokazujmy, że jednak coś im się chce robić na rzecz miasta i regionu. Oczywiście nie chodzi tylko o nasz Oddział.
      
       Macie pomysły na kolejne flash moby lub inne działania w przestrzeni miejskiej?

  Elbląg, Młodzi-Abstrakcyjni
Młodzi-Abstrakcyjni

- W tym roku postaramy się jeszcze nie raz zaskoczyć elblążan, gdyż przed nami całkiem sporo wydarzeń, które na stałe wpisały się w nasze kalendarium. Będzie to na przykład współorganizacja przemarszu z okazji Święta Niepodległości czy inicjatywa „Kolędnicy Na Ulicy" podczas Świątecznych Spotkań Elblążan, do której przygotowania zaczynamy już pod koniec października. W przyszłym roku będziemy obchodzić kilka okrągłych rocznic ważnych wydarzeń historycznych więc również będziemy chcieli aktywnie włączyć się w te przedsięwzięcia. Tym bardziej, że mamy już za sobą tego typu inicjatywy, czego świetnym przykładem może być organizacja ubiegłorocznego strajku okupacyjnego na elbląskiej starówce z okazji rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych.
      
       EOA to liczna grupa młodych?
       - Obecnie Oddział liczy ponad 30 osób, w większości jest to młodzież z elbląskich szkół średnich.
      
       Czego życzyć dwulatkowi?
       - Na pewno wiele inspiracji i nowych pomysłów oraz przede wszystkim, żeby nam się chciało chcieć.
      
       Program urodzinowy
       23 sierpnia (piątek)

       godz. 15 -18 - Animacje kuglarskie - trening otwarty (m.in. szczudlarze, poikarze, żonglerka) Miejsce: Stare Miasto w Elblągu i Bulwar Zygmunta Augusta
       godz. 21 - Pokaz fireshow w wykonaniu Elbląskiego Oddziału Abstrakcyjnego.  Miejsce: Plac przed Ratuszem Staromiejskim, Stary Rynek 2.
      

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama