UWAGA!

Zmarł Leon Jasiński

 Elbląg, Leon Jasiński miał 75 lat...
Leon Jasiński miał 75 lat... (fot. Anna Dembińska)

Dzisiaj (12 listopada) zmarł Leon Jasiński, skarbnik oddziału elbląskiego PTTK, przed laty czołowy zapaśnik Olimpii Elbląg. Miał 75 lat...

- W 1962 r. trafiłem do Elbląga, do Zasadniczej Szkoły Zawodowej przy ul. Obrońców Pokoju. To była szkoła dla pracujących – dwa dni się uczyliśmy, cztery pracowaliśmy. Mieszkałem w internacie i szczerze mówiąc, nie miałem co robić po szkole. Jakąś potrzebę ruchu miałem, a w szkole zajęć z wychowania fizycznego nie było. Na szczęście, po sąsiedzku w Hali w parku Modrzewie trenowali zapaśnicy Olimpii. Powitali mnie z otwartymi rękoma, ponieważ... ważyłem wówczas ponad 70 kg, a oni w drużynie mieli wakat w tej wadze. Trafiłem pod skrzydła Tadeusza Jaworskiego – tak Leon Jasiński wspominał swoje zapaśnicze początki w Olimpii Elbląg w wywiadzie, który przeprowadziliśmy w czerwcu tego roku.

Leon Jasiński z zapasami związał się na całe życie – najpierw jako zawodnik, następnie jako działacz sportowy w tej dyscyplinie. Działał też aktywnie w elbląskim PTTK, pełniąc przez lata funkcję skarbnika oddziału.

- Z ogromnym żalem i bólem informujemy, że dzisiaj (12.11.2021 r.) zmarł nasz Kolega, Skarbnik Zarządu PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej Leon Jasiński. Wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich – napisał w swoich mediach społecznościowych elbląski oddział PTTK.

red.

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Czy Pan pracował w SP25? Bo wydaję mi się że to on mnie zaprosił na wycieczki PTTK. Czułem się bardzo wyróżniony wtedy. Miło wspominam wycieczki z o wiele starszymi osobami. Miałem może z 10lat :)pewnie nawet zdjęcia gdzieś mam w albumach.
 • Tak, Pan Jasiński pracował w szkole na Kopernika. Na lekcje wf chodziliśmy na Olimpie i tam trenowaliśmy zapasy. Do dzisiaj jak sobie przypomnę to wspominam miło te treningi, ostre treningi. Nawet na zawody zabierał swoich uczniów. Do dzisiaj coś tam zostało i jak kiedyś zaatakowano mnie na ulicy z opresji wyszedłem bez szwanku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  0
  wieśniak(2021-11-12)
 • RobertKoliński Bardzo smutna wiadomość - kondolencje dla Rodziny. [*]
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  2
  RobertKoliński(2021-11-12)
 • Leon to również Dyrektor SP nr 25 Cudowny Człowiek, sportowiec, przyjaciel, nauczyciel, wielki turysta Bardzo smutna wiadomość
 • Szkoda pamiętam Pana Jasińskiego jeszcze ze szkoły 25 i jak czasami do nas zagadywał po lekcjach jak siedzieliśmy na "alejkach na Władka", dużo ludzi od nas potach chodziło do Atletikonu na zapasy. O ile mnie pamięć nie myli jego syn do naszej szkoły też chodził. Kondolencje dla rodziny od byłego ucznia.
 • @Irena Ośka - A Pani była moją wychowawczynią :)
 • @Fer - Pozdrawiam serdecznie. ..
 • Wspaniały człowiek, kondolencje dla rodziny bliskich
 • Leoś, nie mogę uwierzyć. Miałeś tyle planów. Żal, ogromny żal.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Bliscy przyjaciele z PTTK(2021-11-12)
 • COVID zbiera żniwo. Żegnaj Przyjacielu. Nie mogę uwierzyć. Żal, ogromny żal.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  Bożena L.(2021-11-12)
 • Bardzo smutna wiadomość - kondolencje dla Rodziny. [*], szkoda że tak przedwcześnie odchodzi tylu relatywnie zdrowych ludzi - największa śmiertelność od czasów II wojny światowej :(. .. szkoda, że ktoś także nam wszystkim zaplanował taki los. .. .
 • Pogrzeb kol. Leona Jasińskiego odbędzie się 17 listopada 2021 roku w Nowogrodzie. Msza św. o godz. 11:30.Pogrzeb po mszy. Nekrolog wisi w wieżowcu, w którym mieszkał Leon
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  Bożena L.(2021-11-13)
Reklama