UWAGA!

Zmarła Ewa Sprawka

Elbląg, Ewa Sprawka.
Ewa Sprawka. Fot. arch.

Dziś (8 lipca) rano po ciężkiej chorobie zmarła Ewa Sprawka, dyrektor biura Elbląskiej Rady Konsultacyjnej Osób Niepełnosprawnych, radna, społecznik i człowiek wielkiego serca. Miała 47 lat.

Ewa Sprawka ukończyła filologię polską – specjalność pedagogiczna i filmoznawcza na Uniwersytecie Jagiellońskim. Całe życie poświęciła (choć sama zmagała się z chorobami) pracy na rzecz osób niepełnosprawnych, starszych i potrzebujących pomocy. Od kilkunastu lat związana z Elbląską Radą Konsultacyjną Osób Niepełnosprawnych, doradzała, była koordynatorem programów dotyczących zatrudniania i szkoleń osób niepełnosprawnych, założycielką Zakładu Aktywności Zawodowej oraz Uniwersytetu III Wieku i Osób Niepełnosprawnych. Była również autorką innowacyjnych programów, znakomicie zarządzała projektami unijnymi.
     Współtworzyła także samorządowy program wyrównania szans osób z niepełnosprawnościami w Elblągu oraz wojewódzki program rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych.
     Pełniła funkcję przewodniczącej Społecznej Powiatowej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych przy prezydencie Elbląga, była członkiem Zespołu Doradczo – Konsultacyjnego ds. Polityki Społecznej przy prezydencie Elbląga oraz Wojewódzkiego Zespołu ds. Wdrażania EFS przy Oddziale PFRON w Olsztynie.
     Ewa Sprawka otrzymywała za swoją pracę, wrażliwość i wielkie serce wiele wyróżnień i nagród. W 1997 r. otrzymała tytuł Przyjaciela Niepełnosprawnych, w 2001 r. była nominowana do konkursu Elblążanin Roku, zaś w 2002 r. otrzymała nagrodę prezydenta Elbląga za działania z zakresu pomocy społecznej działania na rzecz osób niepełnosprawnych.
     W 2006 r. otrzymała tytuł i statuetkę Lodołamacza Specjalnego w Konkursie Lodołamacze przyznany przez kapitułę regionu kujawsko – pomorskiego za szczególną wrażliwość społeczną i odpowiedzialną politykę personalną uwzględniającą potrzeby osób niepełnosprawnych.
     Ewa Sprawka była mężatką. Odeszła dziś (8 lipca) o godz. 9.10. Miała 47 lat.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama