UWAGA!

Zmiana lokalu wyborczego zdezorientowała mieszkańców

 
Elbląg, Zmiana lokalu wyborczego zdezorientowała mieszkańców
(fot. Witold Sadowski)

- Mieszkańcy z ulicy Fromborskiej są zdezorientowani, bo nie wiedzą, gdzie mają głosować – zadzwoniła do nas jedna z Czytelniczek. Okazuje się, że na kilka dni przed wyborami władze miasta zmieniły siedzibę komisji nr 57 z filii biblioteki przy al. Piłsudskiego na przedszkole „Wiki” przy ulicy Częstochowskiej 5. - Dlaczego władze miasta nie ogłosiły tej zmiany w mediach, przecież przez to w naszej komisji może być mniejsza frekwencja? – pyta Czytelniczka.

Jak twierdzi nasza Czytelniczka, która zadzwoniła dzisiaj do naszej redakcji, jej sąsiedzi, głównie starsze osoby, wybrały się dzisiaj biblioteki przy al. Piłsudskiego, by oddać tam głos. Na miejscu okazało się, że lokal wyborczy jest przeniesiony do przedszkola „Wiki” przy ul. Częstochowskiej, kilkaset metrów dalej. - Nigdzie nie ma publicznych informacji na temat zmiany, mój 80-letni sąsiad musiał nakładać drogi. Co wybory nam zmieniają siedzibę komisji, przecież to wprowadza ludzi w błąd – żali się Czytelniczka.
       Sprawdziliśmy. Informacja prezydenta Elbląga na temat zmiany siedziby komisji wyborczej nr 57 (obejmującej mieszkańców ulic: Bartniczej, Fromborskiej od początku do 22 parzyste; Fromborskiej od początku do 43 nieparzyste, Iławskiej, Sosnowej, Winnickiej) ukazała się w Biuletynie Informacji Publicznej i na stronie internetowej miasta 10 listopada, a więc na sześć dni przed wyborami.
       - Siedziba komisji została zmieniona na prośbę mieszkańców i po interpelacji radnej. Mieszkańcy chcieli, by powrócić do siedziby w przedszkolu, bo do tej w bibliotece wiele osób miało za daleko. Zmiana miała ułatwić, a nie utrudnić życie mieszkańcom – mówi Monika Borzdyńska, rzecznik prezydenta Elbląga. - Zgodę na zmianę wyrazili radni na sesji 6 listopada, procedury zawsze trochę trwają, dlatego informacja o zmianie ukazała się na stronie urzędu 10 listopada.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Zmiana lokalu na tak krótko przed wyborami i z tak słaba informacja na ten temat - porażka - zwłaszcza, że przy przedszkolu trwają prace drogowe, dojazd - powiedzmy średni. .. gratuluję pomysłu !
 • podziękuj koseckiej; f
 • tak myślałam, nie dziękuję. ..
 • Wsześniej jakoś nikomu nie przeszkadzala zmiana lokalu na lokal w bibliotece przy ul. Piłsudskiego, bo lokal przeniesiony został na referendum już w zeszłym roku, szkoda ze p. Kosecka nie wzięła pod uwagę faktu ze mino zmiany lokalu, była w nim i tak wysoka frekwencja!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zdegustowany(2014-11-16)
 • No tak lokal przeniesiono, tylko wyborców nie poinformowano. Pięknie! Szkoda, że nikt nie zauważył ze ul. Częstochowska jest modernizowana, wszędzie wykopy, a przynajmniej do biblioteki było dojscie lepsze i bezpośrenio z przystanku autobusowego. Gratuleje P Radnej mądrego pomysłu, nie ma co!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  wyborca(2014-11-16)
Reklama