UWAGA!

Zmiany na przejściu przy ul. Grota Roweckiego

 Elbląg, Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do tekstu,
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do tekstu, fot. pixabay

W najbliższy wtorek (29 marca), na przejściu dla pieszych przez ul. Gen. Grota Roweckiego (na wysokości sądu), funkcjonująca tam obecnie sygnalizacja świetlna jako pulsująca, zostanie przełączona w tryb trzech kolorów.

Przejście dla pieszych będzie funkcjonowało jako wzbudzane przez przyciski.

Departament Zarząd Dróg UM informuje, że zmiany wprowadzone zostaną w nawiązaniu do nowych przepisów Ustawy prawo o ruchu drogowym i po konsultacji z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu

Prosimy uczestników ruchu o uwagę i dostosowanie się do zmian oraz nie jeżdżenia na pamięć.

Łukasz Mierzejewski, biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Pytanie po co? To będą 3 światła na dystansie 200 m. Pierwsze pod szkołą muzyczną, drugie pod sądem i trzecie pod Biedrą. Minus dla kierowców i minus dla pieszych, bo nigdy tam takiego ruchu nie było żeby czekać dłużej niż kilka sekund na przejście.
 • Elblag miasto świateł... kolejne światełka, kolejny punkt dla firm, które obsługują i konserwują sygnalizację. firm które mają powiązania rodzinne z urzędem miasta? 90% Skrzyżowań może być rondem... ale po co? Ma rondach rodzina nie zarobi.
 • Co kilkaset metrów sygnalizacja, przez co auta muszą co kawałek się zatrzymywać powodując kilka razy większe spalanie. A potem urzędnicy się głowią nad smogiem i ekologią. Urzędasy walczą z problemami które sami tworzą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  29
  1
  njdnurf(2022-03-28)
 • Żeby ludziom życie utrudniać. Bezsens bo tam i tak czerwone zapalało się dla pieszego automatycznie kiedy nadjeżdżał tramwaj a przed autami pieszy ma pierwszeństwo. A teraz samochody będą stały bez sensu aż czerwone puści i pieszy czekał swoje aż zielone się zapali.
 • Kolejny poroniony pomysł urzedasów utrydbiający zycie mieszkancom. Na Łącznosci sobie sygnalizator postawcie. Kibla na Dolince nie postawia, ale w miejscu w ktorym wszystko funkcjonuje jak nalezy sygnalizacje wstawia. Zeby nie bylo, ze nic nie robia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  24
  0
  Tragedy(2022-03-28)
 • Elbląg miastem świateł i sygnalizacji i to nawet w trzech kolorach. Prawie jak Las Vegas. Takie ciągłe zatrzymywanie i ruszanie setek pojazdów to dopiero sr-ekologia. Pieszy może poczekać aż pojazdu przejadą, a nie wstrzymuje cały ruch.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22
  2
  Eee tam(2022-03-28)
 • Tam śmiało można jeszcze jedno przejście zrobić, jest tyle miejsca że nawet sygnalizatory się zmieszczą. Kto zajmuje się organizacją ruchu w tym mieście ? to jakaś kpina bo tak spapranej roboty to w żadnym innym mieście nie widziałem a jeżdże sporo
 • Kiedy jechał tramwaj to piesi mieli czerwone. Stali, nie wchodzili na przejście, a w tym czasie kierujący samochodem zatrzymywał się żeby pieszego wpuścić na przejście (bo od czerwca pieszy ma pierwszeństwo), a ten... czerwone.
 • Proponuję czwarte światła: skrzyżowanie z ul. Zw. Jaszczurczego.
 • Zamontować czerwone światło dla głupoty urzędasów,
 • Kolejne światła na dystansie 100 metrów? Po co? Za mało jeszcze sztucznych korków na własne życzenie mamy? Przecież tam piesi nie mają żadnych problemów z przejściem bez tych świateł, a urzędasy jeszcze sami se dodatkowo zasmrodzą pod nosem tymi światłami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  Upadły Harley(2022-03-29)
 • @Renek - Własnie gdzie jak gdzie, ale tam sygnalizacja by sie wlasnie przydala dla bezpieczenstwa pieszych. Przejscie usytuowane na łuku drogi i trudno jest zobaczyc, czy cos nie jedzie, zwlaszcze przechodzac od strony parku. kierowcy tez jadac po luku maja mniejsze pole widzenia, szczegolnie gdy na pasie obok jada inne pojazdy. No, ale jak ktos nie ma pojecia o pewnych rzeczach, a decyzje podejmuje siedzac za biurkiem i patrzac na mapke, to tak wlasnie jest.
Reklama