UWAGA!

Znaki na jezdniach będą odświeżone

 
Elbląg, Znaki na jezdniach będą odświeżone
(fot. Michał Skorupa)

Kto w latach 2016-2017 zajmie się odświeżaniem oznakowania na jezdniach w naszym mieście? Ratusz właśnie ogłosił przetarg w tej sprawie. Chętne firmy mogą składać oferty do 12 lutego.

Przetarg dotyczy konserwacji oznakowania poziomego na ulicach Elbląga, m.in. odświeżenia istniejących już linii, malowaniu na czerwono przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych oraz malowaniu stanowisk postojowych. W 2016 roku wykonawca miałby pomalować drogi o powierzchni ponad 35 tys. m2, a w 2017 – ponad 40 tys. m2.
       Jak informuje ratusz, większość z tych prac wykonywana będzie od kwietnia do czerwca każdego roku. Wykonawca będzie musiał udzielić gwarancji na 9 miesięcy dla białych linii i 6 miesięcy dla linii kolorowych.
      
nd
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Przypominam że farba nałożona na znaki poziome nie ma prawa być śliska co jest śmiertelnym zagrożeniem przede wszystkim dla jednośladów szczególnie w deszczu o każdej porze roku (typowa szklanka) a jest to powszechne w Polsce. Niech urzędnicy mają to na szczególnej uwadze biorąc pod uwagę aspekty bezpieczeństwa a nie tylko przetarg pod względem kosztów.
  • Raz się przejechałem na wilgotnych pasach, praktycznie zero tarcia. Samochodowi również nie skróci to drogi hamowania.
Reklama