UWAGA!

Znaleziono zwłoki mężczyzny w altance

 Elbląg, Znaleziono zwłoki mężczyzny w altance

Tego makabrycznego odkrycia dokonał przypadkowy przechodzień, który spacerował na terenie ogródków działkowych w Gronowie Górnym. W altance u swojego znajomego odkrył ciało zamarzniętego mężczyzny. To pierwszy taki przypadek tego roku na terenie miasta. Noce są wyjątkowo zimne, a temperatura spada nawet do 20 stopni poniżej zera.

Ciało zamarzniętego bezdomnego znalazł działkowiec, który wczoraj około godziny 9.oo spacerował ulicą Opalową w Gronowie Górnym pod Elblągiem. Na miejsce przyjechały służby ratownicze. Niestety lekarz stwierdził zgon. Bezdomny mężczyzna na mrozie mógł przebywać nawet od kilku dni. Nie miał przy sobie dokumentów. Policjanci ustalają jego tożsamość.
       W tym roku jest to pierwszy tego typu przypadek. Noce są wyjątkowo zimne, a temperatura spada nawet do 20 stopni poniżej zera. Policjanci nie są jednak w stanie dotrzeć do wszystkich osób potrzebujących pomocy. Dlatego ważne jest aby osobiście zgłaszać odpowiednim instytucjom przypadki osób bezradnych, samotnych i bezdomnych potrzebujących pomocy. Pamiętajmy nie wolno przejść obojętnie obok człowieka, któremu grozi śmiertelne wychłodzenie.
       Skuteczność naszych działań, uzależniona jest także od aktywności mieszkańców. Zatem apelujemy do elblążan o informowanie policji lub instytucji pomocowych o osobach, które takiej pomocy potrzebują
      
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama