UWAGA!

Żołnierskie życie w fotografii

 
Elbląg, Wystawę żołnierskich fotografii można oglądać w Ratuszu Staromiejskim
Wystawę żołnierskich fotografii można oglądać w Ratuszu Staromiejskim (fot. WS)

"16 Pomorska Dywizja Zmechanizowana w obiektywie" to tytuł wystawy, którą można oglądać w Ratuszu Staromiejskim, a która przygotowana została w związku z obchodami 94. rocznicy istnienia Dywizji. Autorzy zdjęć utrwalili trud żołnierskiej służby i etapy profesjonalizacji Sił Zbrojnych.  Zobacz fotoreportaż.

Wystawa jest częścią obchodów święta Dywizji, które będą miały swój punkt kulminacyjny w piątek 13 września na Starym Rynku. Ekspozycję otworzył dziś gen. dyw. Leszek Surawski, nowy dowódca 16 PDZ, a do jej oglądania zachęcała Katarzyna Grefling, kierownik Klubu Garnizonowego przy ul. Mierosławskiego.
       - "16 Pomorska Dywizja w obiektywie" to zbiór dokumentacji fotograficznej wykonanej w wojsku – wyjaśniała. -   Fotografia jest związana z wojskiem od początku jego współczesnych dziejów. Dokumentujemy nie tylko działalność bojową jednostek wchodzących w skład 16 PDZ, ale również część patriotyczną, która odbywała się zarówno na terenie Elbląga, jak i innych garnizonów, gdzie stacjonuje Dywizja. Jeżeli ktoś chciałby zobaczyć więcej zdjęć, zapraszamy do klubów przy ul. Mierosławskiego i Królewieckiej – dodała Katarzyna Grefling.
       Zdjęć prezentowanych w Ratuszu Staromiejskim nie jest dużo.
       - To, że skromnie to tak będzie,przypuszczam,przez najbliższe lata. W całym wojsku - stwierdził generał Leszek Surawski.
       Z kolei mjr Zbigniew Tuszyński zapowiedział kolejne wydarzenie wystawiennicze.
       - Lada moment nasi przyjaciele ze Stowarzyszenia Ułanów im. 2. Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich swoją ekspozycję oddadzą na "przechowanie" do Elbląga. Połączymy więc siły i przed Świętem Niepodległości, w godnych warunkach wojskowych, pokażemy mieszkańcom oba zbiory - mówił.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama