UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Żołnierskie życie w fotografii

 
Elbląg, Wystawę żołnierskich fotografii można oglądać w Ratuszu Staromiejskim
Wystawę żołnierskich fotografii można oglądać w Ratuszu Staromiejskim (fot. WS)

"16 Pomorska Dywizja Zmechanizowana w obiektywie" to tytuł wystawy, którą można oglądać w Ratuszu Staromiejskim, a która przygotowana została w związku z obchodami 94. rocznicy istnienia Dywizji. Autorzy zdjęć utrwalili trud żołnierskiej służby i etapy profesjonalizacji Sił Zbrojnych.  Zobacz fotoreportaż.

Wystawa jest częścią obchodów święta Dywizji, które będą miały swój punkt kulminacyjny w piątek 13 września na Starym Rynku. Ekspozycję otworzył dziś gen. dyw. Leszek Surawski, nowy dowódca 16 PDZ, a do jej oglądania zachęcała Katarzyna Grefling, kierownik Klubu Garnizonowego przy ul. Mierosławskiego.
       - "16 Pomorska Dywizja w obiektywie" to zbiór dokumentacji fotograficznej wykonanej w wojsku – wyjaśniała. -   Fotografia jest związana z wojskiem od początku jego współczesnych dziejów. Dokumentujemy nie tylko działalność bojową jednostek wchodzących w skład 16 PDZ, ale również część patriotyczną, która odbywała się zarówno na terenie Elbląga, jak i innych garnizonów, gdzie stacjonuje Dywizja. Jeżeli ktoś chciałby zobaczyć więcej zdjęć, zapraszamy do klubów przy ul. Mierosławskiego i Królewieckiej – dodała Katarzyna Grefling.
       Zdjęć prezentowanych w Ratuszu Staromiejskim nie jest dużo.
       - To, że skromnie to tak będzie,przypuszczam,przez najbliższe lata. W całym wojsku - stwierdził generał Leszek Surawski.
       Z kolei mjr Zbigniew Tuszyński zapowiedział kolejne wydarzenie wystawiennicze.
       - Lada moment nasi przyjaciele ze Stowarzyszenia Ułanów im. 2. Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich swoją ekspozycję oddadzą na "przechowanie" do Elbląga. Połączymy więc siły i przed Świętem Niepodległości, w godnych warunkach wojskowych, pokażemy mieszkańcom oba zbiory - mówił.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama