UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zwiedzali gminę Gronowo Elbląskie

 
Elbląg, Zwiedzali gminę Gronowo Elbląskie

W sobotę, 11 kwietnia, grupa 52 turystów zwiedzała żuławską gminę Gronowo Elbląskie. Była to kolejna wycieczka z cyklu „Zwiedzamy Żuławy”, ale pierwsza otwierająca turystyczny sezon 2015.

Miłośnicy Żuław wycieczkę rozpoczęli w Gronowie Elbląskim, następnie przespacerowali się po Rozgarcie, gdzie zobaczyli domy podcieniowe oraz dzwonnicę mennonicką (unikat!). Następnym punktem wycieczki była przepompownia w Różanach, gdzie uczestnicy wysłuchali krótkiej prelekcji o hydrotechnice Żuław. Kolejnymi przystankami były wsie: Jegłownik, Nowy Dwór Elbląski oraz Fiszewo. Ostatnim punktem wycieczki było Oleśno, gdzie turyści zostali ugoszczeni w Stodolarni (lokalne muzeum oraz miejsce wydarzeń kulturalnych), gdzie mogli posmakować zupy serowej oraz pierogów – potrawy przygotowały mieszkanki wsi.
       Gminę turystom przybliżał niezastąpiony przewodnik, Leszek Marcinkowski, którego można było poznać na dwóch innych wycieczkach z cyklu „Zwiedzamy Żuławy”: spacer po Fiszewie oraz wycieczka po Gminie Markusy.
       Organizatorzy: Stowarzyszenie „Kochamy Żuławy”, Koło Przewodników i Pilotów Turystycznych im. R. Gierzyńskiego przy Oddziale Ziemi Elbląskiej, PTTK - Oddział Ziemi Elbląskiej, Gmina Gronowo Elbląskie, Biblioteka Publiczna Gminy Gronowo Elbląskie, Stowarzyszenie Mieszkańców Wsi „Oleśno – wieś z pomysłem”
       Na najbliższy sezon turystyczny, Stowarzyszenie „Kochamy Żuławy” zaplanowało jeszcze minimum cztery wycieczki z cyklu „Zwiedzamy Żuławy”. Więcej informacji na stronie Stowarzyszenia.
      
Marta Antonina Łobocka, prezes Stowarzyszenia Kocham Żuławy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama