UWAGA!

Życzenia z okazji Święta Wojska Polskiego

 Elbląg, Życzenia z okazji Święta Wojska Polskiego
fot. Anna Dembińska

15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Co roku w Garnizonie Elbląg organizowane były uroczystości, podczas których żołnierze serdecznie witali wszystkie osoby mające ochotę świętować wraz z nimi. W tym roku, ze względu na zagrożenie koronawirusem, obchody mają ograniczony zasięg – nie będziemy świętować wraz z Wami na Starym Mieście w Elblągu lecz pamiętamy o Was, ponieważ jesteśmy częścią tego społeczeństwa i tej ziemi. Przyjmijcie nasze najserdeczniejsze życzenia i podziękowania za Waszą pomoc, wsparcie i dobre słowo.

Sto lat temu pod Warszawą rozegrała się jedna z najważniejszych bitew w dziejach świata. Była ona jednocześnie najważniejszą bitwą wojny polsko – bolszewickiej. Wojny, która zagroziła, z takim trudem wywalczonej niepodległości, odradzającej się po 123 latach niewoli Rzeczpospolitej Polskiej. W tej trudnej chwili cały naród stanął do walki by bronić wartości, które zawsze towarzyszyły naszym przodkom w ich walce o wolność i niepodległość naszego kraju. 15 sierpnia, na pamiątkę Bitwy Warszawskiej, Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej obchodzą swoje święto - Święto Wojska Polskiego, które nawiązuje do „Święta Żołnierza” z okresu II Rzeczypospolitej. W minionych latach, tego dnia, w Elblągu odbywały się uroczystości związane z naszym świętem. Obecnie, ze względu na sytuację epidemiologiczną związaną z zagrożeniem COVID-19, w trosce o nasze wspólne dobro, zostały one znacząco ograniczone. Jednakże, jak co roku, wspominamy tamten czas wielkim szacunkiem i zadumą. Rocznica Bitwy Warszawskiej przypomina nam cnoty, z którymi powinniśmy się utożsamiać i do których powinniśmy dążyć - umiłowanie wolności, suwerenności i wierność w służbie ojczyzny. Nie zapominamy również bohaterów tamtych dni, wspominając te wszystkie pokolenia naszych rodaków, które złożyły ofiarę z krwi i życia w walce o przetrwanie narodu polskiego i niepodległość naszego kraju. Jednocześnie jednak cieszymy się, że dzięki ich ofierze dziś możemy żyć w naszej, wolnej i niepodległej Polsce. Święto Wojska Polskiego, to święto nie tylko nasze - żołnierzy, jest to także święto wszystkich Polaków. Dziś, w imieniu swoim i Dowódcy Garnizonu Elbląg, składam życzenia zdrowia, szczęścia oraz pomyślności w życiu osobistym, w codziennej służbie i pracy wszystkim żołnierzom, byłym żołnierzom, pracownikom Resortu Obrony Narodowej oraz ich rodzinom. Za pomoc, zainteresowanie i dobre słowo dziękuję parlamentarzystom, władzom wojewódzkim i samorządowym, duchowieństwu i służbom mundurowym. Szczególne podziękowania kieruję do przyjaciół, sympatyków i mieszkańców Garnizonu Elbląg – to dzięki Wam wszystkim czujemy się częścią miasta i regionu, w którym służymy. Wszystkiego najlepszego.

dowódca Wielonarodowej Dywizji Północny – Wschód, gen. dyw. dr Krzysztof Motacki

dowódca Garnizonu Elbląg, płk Andrzej Duda

 

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Z okazji święta Wojska Polskiego wszystkiego najlepszego ! Mam pytanie, czy może wojsku uda się uziemić ten warczący samolot, który dokucza od rana do wieczora normalny, spokojny spoczynek w szczególności w weekendy?
 • Niestety nie uda się, ministerstwo cofnęło zgodę na odstrzał.
 • Wszystkiego najlepszego oby Wam pieniędzy na podwyżki nigdy nie zabrakło
 • * Niestety nie uda się, ministerstwo cofnęło zgodę na odstrzał. * - To bardzo nam przykro !!! Będziemy dalej próbować (może sam spadnie? ).
 • Historia prawdziwa. Górnik na Mierzei Wiślanej w jednym z ośrodków wczasowych opowiadał historię jak to będąc na urlopie !!!!, ,został przebadany"(nikt nie pobrał mu wymazu)na obecność zbrodniczego koronawirusa. Dowiedział się, że jest pozytywny ! Bardzo się tym faktem zdziwił i postanowił zrobić test na własny koszt. Okazało się że jest zdrowy. Po okazaniu zaświadczenia pracodawcy został poinformowany żeby nie kłapał dziobem bo pożegna się z pracą. Stąd te wysokie wyniki u górników !
 • Panie generale, Panie pułkowniku dziękuję za życzenia. Przy okazji święta chciałbym życzyć Panom byście mogli zapewnić podległym wam pracownikom RON odpowiednie szkolenia, tak by mogli ze zwiększonymi kompetencjami pracować dla dobra Rzeczpospolitej. O to też walczono 100 lat temu.
 • Dziś niedziela 16.08.2020 r. godz. 9:00 ponownie latające warczydło upiększa nam życie swoim warkotem jak zawsze od rana do wieczora. Panie prezydencie Elbląga, proszę coś z tym w końcu zrobić, tak nie idzie dalej !!!
 • @mumix - 3M, wkładki przeciwhałasowe, stopery do uszu, stożkowe, jednorazowe, 1 para 2,79 zł.
 • @Cisza-bezcenna - Wiesz durnych porad nie potrzebujemy, więc sam sobie kup i ciesz się tym jak naprawdę bardzo potrzebujesz pomocy lekarskiej, tylko będąc u lekarza wyciągnij kołeczki z ucha !
 • Poza tym nawet ze stoperami będziesz ten warczący samolot słyszał, więc po co je zakładać?
 • Raczej sam/a sobie napisałaś/eś, bo ci ten warkot przeszkadza, a w kwestii lekarza idź osobiście nie korzystaj z porady zdalnej, może dobierze ci właściwy sposób leczenia
 • I nawzajem !
Reklama