[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

PO krytykuje PiS za przekop

 
Elbląg, W konferencji wzięli udział: Jerzy Wcisła, Tomasz Siemoniak, Jacek Protas i Michał Missan
W konferencji wzięli udział: Jerzy Wcisła, Tomasz Siemoniak, Jacek Protas i Michał Missan (fot. Michał Skroboszewski)

Platforma Obywatelska zwołała dzisiaj w Elblągu konferencję prasową, by skrytykować wtorkowe wydarzenia na Mierzei Wiślanej, w miejscu planowanego przekopu. - To, co działo się we wtorek, to lipa, żerowanie na nadziejach mieszkańców Elbląga i regionu – mówił o inicjatywie PiS Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący PO.

Do Elbląga miał dzisiaj ponownie przyjechać Grzegorz Schetyna, by komentować wczorajszą medialną ofensywę PiS w sprawie przekopu Mierzei. Szef PO ostatecznie zamiast Elbląga wybrał jednak Łódź, by wesprzeć Hannę Zdanowską, a do naszego miasta przyjechał w zastępstwie wiceszef PO Tomasz Siemoniak.
       - Ponownie Elbląg i mieszkańcy Elbląga doznają krzywdy. Rok temu przyjeżdżałem tu z interwencją w sprawie niewyprowadzenia z miasta sztabu 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, teraz w sprawie oszukiwania, wyborczych manipulacji. Oto faktyczny przywódca Polski udaje się na plażę, gdzie udaje, że inicjuje ważną inwestycję – kpił Tomasz Siemoniak na temat wtorkowych uroczystości w miejscu planowanego przekopu Mierzei. - Nie ma pozwoleń na budowę, nie ma decyzji środowiskowej, nie ma przetargu. Niejasne jest finansowanie, a na kilka dni przed wyborami znowu próbuje się mieszkańcom Elbląga i regionu wmówić, że coś się zaczyna dziać. To nie pierwszy raz te łopaty są wbijane. To lipa, żerowanie na nadziejach mieszkańców Elbląga, a za tym nic nie stoi – dodał.
       PO zwołała konferencję prasową przy jednym z nabrzeżu portu elbląskiego, niedaleko terminala pasażerskiego. - Jeżeli zamierzamy budować kanał przez Mierzeję, by port miał przyjmować więcej jednostek, to musimy również tutaj poczynić inwestycje. Gdy PO rządziła, był przygotowany kontrakt wojewódzki, w którym było ujętych pięć inwestycji portowych na łączną kwotę około 150 mln złotych. Co się wydarzyło po 2015 roku? Rząd PiS wyrzucił te inwestycje do śmietnika. W budżecie państwa nie ma tych pieniędzy zaplanowanych – mówił podczas konferencji prasowej poseł Jacek Protas, szef PO w regionie.
       - Bez tych pieniędzy kanał będzie wydmuszką. Nic do Elbląga nie wpłynie, bo nie ma na inwestycje w porcie pieniędzy. Podejrzewam, że PiS nie jest w stanie tego kanału wybudować. Pan minister Gróbarczyk twierdzi, że przez osiem lat rządów PO nic w sprawie tej inwestycji się nie działo. To jest kompletne kłamstwo. Przygotowaliśmy około 3 tysięcy stron różnej dokumentacji, z której korzysta obecnie inwestor, czyli Urząd Morski. Cała lista jest na stronie internetowej urzędu. A całą sprawę zaczął Elbląg, tworząc w 2007 roku konsorcjum i przygotowując studium wykonalności – przypominał senator PO Jerzy Wcisła.
       - Nikt nie ma wątpliwości, że przekop jest potrzebny. Ale przez to, co PiS wyprawia, to wszyscy poza Elblągiem uważają, że to jest jakieś oszustwo. Cała Polska śmieje się z tych zdjęć na plaży. To jest żenujące i za to odpowiada PiS, nie czując jak bardzo poważne rzeczy są ośmieszane – dodał Tomasz Siemoniak.
      
      
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama