UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jacek Protas: na listy zapraszamy różne środowiska

 
Elbląg, Jerzy Wcisła (po lewej) i Jacek Protas
Jerzy Wcisła (po lewej) i Jacek Protas (fot. Anna Dembińska)

Jesienią znów pójdziemy do urn, tym razem będziemy wybierać parlamentarzystów. Jak podają ogólnopolskie media, wybory najprawdopodobniej odbędą się 13 października, powoli klarują się nazwiska na listach partyjnych i koalicyjnych. Jacek Protas oraz Jerzy Wcisła z Platformy Obywatelskiej przedstawili osiem nazwisk z okręgu elbląskiego.

- Przygotowujemy listy Koalicji Obywatelskiej, a więc koalicji Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, Inicjatywy Polski, Partii Zieloni, jak również niezależnych samorządowców i innych środowisk obywatelskich – mówił Jacek Protas, poseł, szef PO w regionie warmińsko - mazurskim. - Na te listy zapraszamy przedstawicieli różnych środowisk, w tym organizacji pozarządowych czy osób niepełnosprawnych. Nie są one jeszcze zamknięte, cały czas trwają rozmowy.
       Znanych jest już pięć pierwszych miejsc w okręgu elbląskim. Numerem jeden na liście do Sejmu będzie Jacek Protas, na drugim miejscu znalazła się Bernadeta Hordejuk z Iławy, przewodnicząca sejmiku warmińsko – mazurskiego, na trzecim miejscu Elżbieta Gelert, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Miejsce czwarte przypadło Piotrowi Cieślińskiemu, który jest posłem na Sejm od trzech kadencji. Piąte przeznaczono dla Ewy Dembek z Nowego Miasta Lubawskiego, będącej starostą powiatu nowomiejskiego w latach 2010-2014, obecnie radnej powiatu nowomiejskiego. 
       - Na wszystkich naszych listach numery 5, 10 oraz 16 są zarezerwowane dla samorządowców. Już dzisiaj mogę powiedzieć, że numerem 10 w okręgu elbląskim będzie Antoni Czyżyk, przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu [będzie to jego pierwszy start w wyborach parlamentarnych – red.], a numerem 16 wicemarszałek Miron Sycz - mówił Jacek Protas. - W najbliższym czasie, po ogłoszeniu wyborów, ruszymy do wyborców z naszą ofertą programową. Jako Koalicja Obywatelska przedstawiliśmy jej zrąb podczas dwudniowej konwencji programowej w Warszawie. W najbliższym czasie przedstawimy "szóstkę Koalicji Obywatelskiej" dla województwa warmińsko – mazurskiego.
       Kandydatem KO do Senatu w okręgu elbląskim jest – tu bez niespodzianek – Jerzy Wcisła, który obecnie sprawuje mandat senatora.
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama