UWAGA!

Koalicja o swoich listach i edukacji

 
Elbląg, Koalicja o swoich listach i edukacji
fot. Anna Dembińska

Dziś (2 września) uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny, a kandydaci na parlamentarzystów liczą na to, że po 13 października rozpoczną swoją nową kadencję. Listy do Sejmu i Senatu zarejestrowała Koalicja Obywatelska.

Tylko do północy we wtorek (3 września) komitety wyborcze mogą zgłaszać listy kandydatów na posłów i senatorów. Michał Missan, który pokieruje kampanią wyborczą Koalicji Obywatelskiej w naszym okręgu [poselski nr 34, senackie - 84 i 85] poinformował, że rejestracja już * nastąpiła.
       - Dziękujemy naszym sympatykom, którzy złożyli podpisy na listach poparcia do Sejmu - 10 tys. 300 podpisów przy wymaganych 5 tys.; do obu okręgów senackich złożono ok. 4 tys., czyli też liczba została podwojona - cieszył się podczas spotkania z dziennikarzami.
       - Cieszy poparcie i rozmowy, które przeprowadzaliśmy podczas zbierania podpisów - wtórował mu Jerzy Wcisła, senator i kandydat na senatora. - To okazja, by mówić o tym, jak oceniana jest kadencja miniona i czego mieszkańcy oczekują od kolejnej. Dla mnie to kopalnia wiedzy i jeśli wyborcy zadecydują, że nadal będę senatorem, będę z niej korzystał.
       Co teraz?
       - Teraz będziemy mogli skupić się na spotkaniach z wyborcami po to, by rozmawiać o naszym programie - mówił lider listy poselskiej Jacek Protas. - Nie przestajemy podróżować po okręgu.
       Dziś (2 września) uczniowie rozpoczęli rok szkolny i z tej okazji kandydaci Koalicji Obywatelskiej zabrali głos w sprawie edukacji.
       - Dziękuje samorządowcom, za to, ze z ogromnym wysiłkiem finansowym i organizacyjnym sprawili, że szkoły regionu są przygotowane do nowego roku szkolnego, mimo olbrzymiego zamętu spowodowanego "deformą" systemu edukacji - mówił poseł Jacek Protas.
       Jak duży to wysiłek dla samorządu elbląskiego w liczbach wskazał radny Michał Missan: - Od kwietnia ub.r., gdy wprowadzone zostały podwyżki dla nauczycieli, poprzez kolejne, w samorządzie elbląskim koszty edukacji wzrosły o ponad 11 mln zł. Dotacja z budżetu państwa to ... milion zł. Rachunek jest prosty. Jako samorządowiec - kontynuował - obawiam się, że po tych wszystkich ruchach plus po obniżeniu podatku - podkreślam: nie jesteśmy przeciwni - czy państwo nam to zrekompensuje. Z mojej rozmowy z prezydentem Wróblewski wynika, że w przyszłym roku może to oznaczać minus 30 mln zł w budżecie. Już większość inwestycji została wstrzymana z powodu spodziewanych wydatków i mam nadzieję, że budżet państwa jednak o nas zadba.
      
       * O kandydatach Koalicji Obywatelskiej już informowaliśmy
      
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama